Welcome to the Jungle - Logo

innogy

  • Energetika
  • Strašnice, Brno, Břeclav, Hodonín, Hradec Králové, Jihlava, Litomyšl, Modřice, Nový Bor, Náchod, Opava, Ostrava, Praha, Svitavy, Znojmo, Ústí Nad Labem
  • www.innogy.cz

Lukáš Hochmann, Consultant

Seznam se s Lukášem

V innogy je dva roky. Začínal v trainee programu v Consultingu, ze kterého po osmi měsících přešel na regulérní pozici. Consulting v innogy je interní a podporuje ostatní týmy. Jednotlivá oddělení a firmy v rámci skupiny můžou požádat o pomoc či podporu, což dělají často. Pro práci, kterou odvádí, je to dobrá vizitka. Neexistuje totiž žádné nařízení, že se lidé z firmy musí obracet na Consulting. Klidně můžou využít externích konzultantů a firem. To je něco, co ho motivuje držet laťku služeb vysoko.

Na své pozici se dostanu k hodně rozdílným projektům, od marketingu po digitalizaci.

Lukáš Hochmann, Consultant

Consultant

Kateřina Morrisová, Senior Manager Security

Seznam se s Katkou

V innogy pracuje s přestávkami už šest let, mezitím byla doma s dětmi. Oddělení, které vede, má na starosti zajištění bezpečnosti pro všechny firmy ve skupině. Když nastoupila, bylo to hodně o strážných, kamerách a fyzické bezpečnosti. Dnes už se všechno mění, a tak se čím dál víc věnují kybernetické a informační bezpečnosti a ochraně osobních údajů. Zabývájí se i krizovým řízením a havarijními plány pro jejich provoz, tedy dodávku energií. Je zajímavé vidět, jak moc se oblast během pár let proměnila, a být u toho. 

Pracujeme v oblasti, která bude za pár let vypadat úplně jinak. Připravujeme se na budoucí výzvy.

Kateřina Morrisová, Senior Manager Security

Senior Manager Security

Honza Sedláček, Business Intelligence Analyst

Seznam se s Honzou

Ve firmě je něco přes rok a půl. Jeho hlavním úkolem je analyzovat požadavky kolem zpracování dat, jejich vizualizace a hledání nových informací a vědomostí, které by z nich mohli získat. Nyní se soustředí hlavně na BigData a platformu Hadoop, což je oblast, kterou teď rozvíjejí. V týmu se věnují hlavně analytikám z pohledu provozu plynovodní sítě. Jsou to data užitečná zejména pro údržbu. Řeší vzdálenosti a časy dojezdů jejich inspektorů a další věci, jako je třeba prediktivní údržba regulačních stanic. Pracuje také s daty, která jim odesílají čidla regulačních stanic nebo s výstupy na základě regresních analýz.

Stojíme na startu a postupně zjišťujeme, co nám data můžou přinést. Jsou to výkopové práce.

Honza Sedláček, Business Intelligence Analyst

Business Intelligence Analyst

Sledovat!

inovace, technologie, energie

innogy přináší elektřinu a zemní plyn možná i k tobě domů. To je ale jen jedna část toho, co dělá. Na srdci jí leží více věcí, například obnovitelné zdroje. Má řadu projektů z oblasti fotovoltaiky i e-mobility. Prodává dobíjecí stanice pro elektroauta, provozuje síť čerpacích stanic CNG, má i speciální carsharingový projekt s vozy na elektřinu, rozvíjí chytré osvětlení, pronajímá zákazníkům LED žárovky i čidla na oxid uhelnatý. Snaží se, aby po ní zůstávala co nejmenší stopa, a to je v oblasti energetiky celkem výzva.

V innogy vyrostli

innogy se zrodila z RWE, její mateřská společnost sídlí v sousedním Německu. innogy má momentálně 4 200 zaměstnanců. Její působnost je téměř po celé republice, ale hlavními městy jsou Praha, Brno a Ostrava. Téměř v 50 dalších městech má zákaznická centra. Na pražské centrále je téměř 500 zaměstnanců. Velkou část tvoří technici v terénu – firemní srdcaři. Ti se starají o to, aby nedocházelo k výpadkům či haváriím, a zároveň jsou připraveni jakoukoli závadu kdykoli a kdekoli po republice řešit.

Hledají jehly v kupce sena

Od dob RWE se v innogy změnilo hodně i pro zaměstnance. To, čeho si dnes cení nejvíce, je flexibilita a zodpovědnost v jednom. Někomu vyhovuje přijít v 9 hodin, někomu v 10 hodin. To, že práci odvádějí, nemusí demonstrovat permanentním sezením v kanceláři. Režim se samozřejmě liší u jednotlivých týmů. Ty si občas stanoví, v jaké časy by lidé měli být k zastižení. Hledají jehly v kupce sena. Není tak neobvyklé, že některý zaměstnanec, který pracuje v Praze, je z Tábora, a dva dny tráví v kanceláři a zbytek týdne pracuje z domova. 

Jak se u nich žije

Pracovní doba je 7,5 hodiny denně. To v kontextu celého týdne nějakou tu hodinku ušetří. Možná se to nezdá, ale i pomezí Strašnic a Malešic, kde v Praze innogy sídlí, nabízí nemálo možností, kde se v okolí dobře stravovat. Pro ty pohodlnější gastronauty má firma vlastní kantýnu. Chceš si přes oběd skočit do fitka nebo začít den běháním? To zvládneš ve firemní posilovně, kde se taky můžeš objednat na masáž, nebo zakončit den relaxací v sauně. Pro maminky i tatínky má speciální kancelář s dětským koutkem, kde mohou pracovat s dětmi, pokud je s sebou potřebují vzít do práce. Každý zaměstnanec má nárok na 27 000 Kč ročně, které může vyčerpat na benefitním portálu za kulturu, jazykové kurzy, ale i letenky či dovolenou od cestovní kanceláře. Cestovní pojištění pro sebe i celou rodinu dostane jako bonus.

Kovářova kobyla nechodí bosa

Každý hledá smysl jinde. Přidanou hodnotou práce v innogy je možnost na světě něco změnit a ovlivnit. Zeleně uvažují i v kanceláři. Poctivě recyklují dokonce i kapsle z kávovaru. Kelímky zrušili a jsou na vyžádání. Ve firmě najdeš kompostéry, koše nejen na plast a papír, ale i na drobnou elektroniku a baterie. Na střeše mají fotovoltaické panely a na parkovišti stanici na dobíjení služebních elektromobilů.

Společně

V innogy pořádají společné sportovní hry – letní a zimní. Na ty se může přihlásit kdokoli ze zaměstnanců z celé republiky. Můžeš tam potkat techniky z terénu, kolegy ze zákaznických center i z centrály. Jinak mají vánoční večírky a individuální akce na úrovni týmů.

České filmy a české svahy

innogy dlouhodobě podporuje český film a české lyžování. Jsou tradičními partnery Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, Letní filmové školy Uherské Hradiště, cen Český lev a Ceny české filmové kritiky. Podporuje hraný i dokumentární film i mladé tvůrce z FAMU, a to prostřednictvím grantů. Vznikají také speciální projekce filmů, které podpořili, kde si mohou zaměstnanci rezervovat místo pro sebe a svou rodinu. Už od roku 2005 také podporuje rekreační lyžování. Má více než desítku partnerských areálů, kam nabízí držitelům innogy Karty slevy. 

Nový styl práce i života

Práce v innogy není jen zaměstnání, plnění cílů či účast na projektech. Je to životní styl, který se promítá do každodenního běhu a fungování firmy. Najdeš tam všechno, co hledáš. Nejnovější technologie, moderní způsoby komunikace, netradiční formy rozvoje, flexibilní úvazky, kreativní pracovní prostředí i širokou nabídku benefitů. To vše tvoří podmínky, které jim umožňují pracovat a myslet jinak, nově, v duchu toho, čemu říkají #innogystyl.

Vložit profil na své webové stránky