Družstevní závody Dražice

Družstevní závody Dražice

Dražice jsou Mirkova srdcovka. Svou profesní kariéru sice začal v české největší automobilce, ale záhy nastoupil do Dražic, kde je už od roku 1999. Začínal tam jako technolog, potom technologii a vývoj řídil a od roku 2012 stojí v čele výroby.

Má na starosti dva výrobní areály v Dražicích a Luštěnicích, kde vznikají na linkách ohřívače vody a akumulační nádrže značky Dražice. Při práci vystudoval vysokou školu. Jako bývalý hráč hokeje je ve volném čase stále někde u sportu.

Energetika je téma, které ho od vysoké školy provází i profesním životem. Po škole začal ve státní sféře, kde se věnoval obnovitelným zdrojům energie a formám jejich podpory, potom pokračoval v mezinárodním korporátu, kde se specializoval na oblast energeticky efektivních řešení, mimo jiné i FVE a od roku 2021 je v Dražicích. Tady rozjíždí novou divizi firmy zaměřenou právě na FVE byznys a využívá přitom synergií, které stávající produktové řady této firmy nabízí.

Hned na startu se zasloužil o novou výbavu jejich zkušebny, a to dvě nové fotovoltaické elektrárny. Podle něj totiž nejde nabízet a doporučovat něco, co není vyzkoušené a ověřené praxí. Je fanouškem formule 1 a odpočívat chodí do přírody na procházky se psem, cestuje nebo se věnuje rekreačnímu rybolovu.

Udržitelný rozvoj v technice prostředí a témata jako obnovitelné energie, vytápění, chlazení či větrání ho baví a věnoval tomu i své studium.

Zajímá ho jak technika, tak obchod, proto se během své praxe věnoval právě těmto oblastem. Zakládá si na pozitivním přístupu v práci a příjemné pracovní prostředí je pro něj základem. Je to dobrý týmový hráč a po práci ho můžete nalézt třeba na volejbalovém kurtu. Volejbal od mládí hrál a více než 7 let působil také jako trenér mládeže. V Dražicích prošel nejdříve dvouletým rozvojovým NIBE trainee programem, který mu umožnil navštívit několik zemí a firem v rámci skupiny a vybudovat si tak síť kontaktů pro další práci. Od roku 2020 se věnuje rozvoji obchodu značky NIBE na českém a slovenském trhu a od 2021 celé oddělení prodeje značky NIBE řídí.

Jirka se vždy zajímal o to, jak věci fungují. Studium vysoké školy proto věnoval výrobním systémům a automatizaci. Už při studiu získával praktické zkušenosti jako trainee v oblasti automotive, kde potom i začal svou pracovní kariéru.

Do Dražic nastoupil v roce 2021 na pozici vedoucího oddělení vývoje, kde se podílí na strategii produktové řady značky Dražice. Řídí tým konstruktérů a vývojářů pracujících na nových produktech či inovacích těch stávajících, aby firma dokázala nabídnout odpovídající výrobky jejich uživatelům na trhu v ČR i zahraničí. Relaxuje při fotbalu s přáteli a pro vyčištění hlavy využívá běh v přírodě.

Už od předškolního věku se věnoval studiu jazyků, po dokončení studia se začal po vzoru svých rodičů věnovat obchodu. V obchodě se našel, a proto od roku 2015 působí v Dražicích jako člen týmu zahraničního obchodu, kde své dvě vášně může využít zároveň.

Prezentuje značku Dražice zejména na trzích ve střední a západní Evropě a vůbec všude tam, kde se domluví anglicky, německy, rusky nebo italsky. Pokud to podmínky dovolují, tráví hodně pracovního času na cestách po celém světě. Po práci ho můžete potkat běhat v některém z pražských parků nebo popíjet kávu v jeho oblíbené dejvické kavárně.

Prezentace

Společnost Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o. je největším výrobcem ohřívačů vody a akumulačních nádrží v České republice. Stojí na pevných základech, kterými jsou více než 60letá tradice, vysoká kvalita produktů a nadstandardní služby zákazníkům. Právě díky nim si vybojovali zaslouženou pozici mezi nejlepšími evropskými firmami v oboru a stali se držitelem mnoha ochranných známek a certifikátů. Jejich základní činností je výroba a prodej ohřívačů vody, akumulačních nádrží a zásobníků vody s nepřímým ohřevem, které vyváží do 25 zemí světa. Od roku 2006 je firma součástí nadnárodní skupiny NIBE, což s sebou přináší právo na výhradní dovoz ekologicky šetrných tepelných čerpadel a dalších produktů této značky. Mají více než 300 kmenových zaměstnanců a výrobní závody v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou.

Co hledají

V jejich týmu přivítají každého, kdo se nebojí aktivně zapojit, má chuť učit se nové věci, neustále zlepšovat a posouvat tak firmu dál. Uplatnění napříč celou firmou najdou lidé různých profesí, vzdělání a znalostí od pozic ve výrobě přes logistiku, obchod, servis, vývoj či další provozní oblasti. Ocení týmové hráče, kteří potáhnou za jeden provaz a nebudou se bát vlastní zodpovědnosti.

Hodí se vědět

Jejich historie sahá až na začátek 20. století, a ačkoliv stále rostou, duch menší firmy tam přetrvává. Jsou lokálními patrioty a podporují město, blízké školy i přímo lokální spolky hasičů, sportovců apod. Někdy proto své firemní akce otevírají i pro okolí a spojují je třeba s dnem otevřených dveří nebo podporují dětský den nejen pro děti svých zaměstnanců.

Vložit profil na své webové stránky