Welcome to the Jungle - Logo

DENSO

Miroslava Velcová, Supervisor výroby

Seznam se s Mirkou

Na pozici Supervisor výroby je už více než rok. Hlavní náplní práce je plánování směn pro tři výrobní střediska, kde pracuje přibližně 70 lidí. Ti vyrábějí klimatizace do aut značek Ford, Audi, Bentley a Lamborghini. Směny se plánují na základě plánu výroby od Production Control, který ho sestavuje podle množství objednávek od klientů. Kromě toho sleduje chod výrobních středisek, koordinuje a řídí směnové mistry a dohlíží na dodržování pravidel bezpečnosti práce a ochrany životního prostředí.

Inovace a kolektiv, to je to, čeho si na Densu vážím nejvíce.

Miroslava Velcová

Supervisor výroby

Michal Humpolák, Technologický specialista

Seznam se s Michalem

V Densu pracuje od září 2015. Práce obnáší především detailní znalost výrobního procesu konkrétního produktu, interních procesů a dobré organizační schopnosti. Každý den tráví čas jak na meetinzích s kolegy, tak i ve výrobě, kde provádí různá měření a analýzu vzorků, které vyrobí. Už téměř dva roky pracuje s kolegy na zavádění technologie pro lepší rozvod tepla v tepelném výměníku, kterou interně nazývají Innerfin. 

Na služebních cestách si vždy najdu dostatek času na práci i na objevování místní kultury.

Michal Humpolák

Technologický specialista

Pavel Vavrla, Supervisor výroby

Seznam se s Pavlem

V Densu pracuje už osm let. Dohlíží na to, aby směny proběhly hladce, bez úrazu, bez „zmetků“ a splnil se plán výroby. Výroba je srdcem podniku a její kouzlo je v tom, že úzce spolupracuje s dalšími odděleními ve firmě. Je tak v každodenním kontaktu s kolegy z logistiky, personalisty, kvalitáři a technology. Za výrobní oddělení má na starosti i některé nové projekty. Jedním z nich je třeba přechod klimatizací pro elektroauta z předsériové do sériové výroby.

Všichni víme, že výroba je srdcem podniku.

Pavel Vavrla

Supervisor výroby

Radka Vykusová, TIE Manager

Seznam se s Radkou

V Densu začala pracovat před 13 lety jako výrobní referent. Po několika letech přestoupila do oddělení TIE, kde se postupem času vypracovala na TIE manažera. S týmem, který se skládá z deseti TIE inženýrů, se zaměřují na výrobní systém značky Toyota. Úkolem je hledat v procesu slabá místa, odstranit je, a tím ho vylepšit. Nejzajímavější na práci je sledovat reakce lidí, kteří na změněném procesu pracují. Od těch prvních, zdrženlivých reakcí, až po poznání a přiznání, že to byla změna k lepšímu.

Nejvíc mě baví sledovat reakce lidí ve výrobě na naše vylepšení.

Radka Vykusová

TIE Manager

Simona Procházková, HR manažerka

Seznam se se Simonou

V Denso pracuje už 14 let s přestávkou na rodičovskou dovolenou. Prošla si oblastí náboru, vzdělávání a rozvoje a nyní je manažerku HR. Má pod sebou 10 kolegyň z oblasti náboru, mezd a pracovně právních vztahů. Jsou v každodenním kontaktu a mají pravidelné porady, kde řeší různé zapeklitosti a oříšky, které ale vždy posunou o pěkný kus dopředu. Den se skládá především z operativy, kdy má schůzky s lidmi v týmu i s manažery jednotlivých oddělení a řeší různé změny v procesech nebo třeba stabilizaci zaměstnanců.

Mám ráda prostředí velkých dynamických společností, jakou je i Denso. Nabízí stabilitu i výzvy.

Simona Procházková

HR manažerka

Satoshi Hashimoto, Vedoucí týmu Process Development

Seznam se se Satoshim

Pro Denso pracuje už pěknou řadu let. Nastoupil do výrobního závodu v Japonsku v roce 1989 jako produktový inženýr a od roku 2016 zastává v České republice pozici vedoucího Process Development týmu. Je zodpovědný za uvádění nových produktů na trh, ze kterých profituje jak společnost, tak i zaměstnanci.

Práce v globální společnosti má přidanou hodnotu v poznávání nových kultur a cizích zemí.

Satoshi Hashimoto

Vedoucí týmu Process Development

Sledovat!

Japonské kořeny

Denso je japonská společnost a na trhu působí už téměř 70 let. Jejich produkty a technologie najdete v mnoha průmyslových odvětvích po celém světě. V České republice působí od roku 2001 a jejich hlavním místním výrobním artiklem jsou klimatizační jednotky do aut světových značek. Každý den jich vyrobí bezmála 13 000. S téměř 3 500 pracovníky jsou největším zaměstnavatelem v regionu. Japonská kultura je tady všudypřítomná. Ať už v závodní kantýně, kde je vždy jedno z osmi hlavních jídel japonské, tak i na pracovišti, kde se běžně potkáte s kolegy z Japonska.

Tréninkové centrum

Přímo v areálu mají vlastní školicí a tréninkové centrum, kde si přijdou na své nejenom nováčci, ale i ostřílení matadoři z řad jejich zaměstnanců. Nováčci si tady „nanečisto“ vyzkouší práci ve výrobě, seznámí se s výrobními prostory, produkty, interními pravidly i pracovními činnostmi – třeba jak na jeden pokus nabrat do dlaně určitý počet šroubů. Ti ostřílenější se zde naučí eliminovat reklamace, odhalovat abnormality, snižovat defekty nebo proškolovat pracovní postupy. To vše pod vedením interních lektorů. Součástí tréninkového centra je i učebna, kde probíhají školení se zaměřením převážně na jazykové a manažerské dovednosti. 

Sponzorují zaměstnance

Několikrát do roka podporují nejen finančně projekty a organizace v regionu. Zvlášť pak podporují ty aktivity, do kterých jsou zapojeni jejich zaměstnanci. Spousta z nich se totiž aktivně angažuje v různých oblastech. Ať už jsou to veřejně prospěšné organizace, zájmové kluby nebo sportovní akce. Každý měsíc tak věnují 12 000 korun všude tam, kde jsou jejich lidé.

Jsou zdraví a v pohodě

Denso nabízí nespočet benefitů, jako je například příspěvek na stravu, slevy u vybraných prodejců aut nebo služby závodního lékaře. Ale tím bezesporu nejoblíbenějším benefitem je léčebná rehabilitace, kterou mohou zaměstnanci využít v rámci pracovní doby. O tom, že se jedná o opravdu hojně využívaný a oblíbený benefit, svědčí i neustále zaplněné termíny. A protože zdraví je to nejdůležitější, připravují pravidelně i různé workshopy, tělesná měření, zdravé recepty a soutěže.

Čas na sport i rodinu

Během roku mají nespočet příležitostí, jak společně strávit čas i mimo práci a věnovat se tomu, co je baví. Běhají společně pražský maraton nebo třeba závodí na dračích lodích. Začátek léta u nich patří už tradičně rodině. Část parkoviště promění v pouť, kde se vyblbnou děti i dospělí. Zároveň je to skvělá příležitost jak, ukázat jejich dětem i partnerovi, kde a na čem pracují. 

Vložit profil na své webové stránky