Aufeer Design

Aufeer Design

Narodil se na Slovensku v roce 1978. Vystudoval univerzitu se zaměřením na design v Bratislavě a následně univerzitu v německém Pforzheimu.

Kariéru odstartoval ve Fordu v roce 2004, pracoval na interiéru modelu Focus, je autorem interiéru B-MAX. Od roku 2007 působil v italském studiu Pininfarina, koncem 2014 roku přesídlil do firmy Aufeer Design v Mladé Boleslavi.

Zde se přímo podilel na budování Inovačního Centra,ketré řídí do dnes. Inovační Centrum v Mladé Boleslavi je jedno z nejmodernějším designérských center ve střední Evropě.

Zdeněk vystudoval grafický design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a UMPRUM v Praze. Již během studií (2010) založil kulturně orientované studio Deep Throat (JAMU, Dům umění města Brna, GHMP, Arbor vitae) a přednášel na univerzitách UMPRUM, FaVU, VUT či Bauhaus Wiemar.

Následně v roce 2013 založil projekt Studio123, které se zaměřuje na tvorbu custom online softwarových výstupů (IKEA, W-Architecture, Rockefeller Foundation, ČVUT) a od roku 2017 je i stálým kantorem na UMPRUM v Praze.

Nyní ve společnosti Aufeer Design vede nový pražský tým, zaměřený na nové technologie a digitálně orientované výtvarné výstupy s cílem posilnit portfolio celé skupiny.

Aneta je u nás už od roku 2017. Kdy tu začínala jako stážistka. Postupně tu objevovala svět UI/UX a motion designu, který ji naplňuje do teď. Během těch let nasbírala hodně zkušeností, které teď už předává svým kolegům a stážistům.

Dělíme se o ni se Škodovkou, ale to nám vůbec nevadí, protože tam sbírá zkušenosti z produkce, které pak převádí do našich projektů. Práci má hodně různorodou, ale to ji přesně baví. Nemá ráda, když se projekty táhnou až moc dlouho a má radši, když práce svižně odsýpá.

Je na ni vidět, že je ráda efektivní, cílevědomá, a hlavně nemá ráda špatně rozvržený a nevyužitý čas. Když je toho na ni moc, sní nějakou tu sladkost nebo rovnou pytel bonbonů a zas se usmívá.

Na hranici mezi uměním a technologiemi. Chvíli na jedné, jindy na druhé straně. Tato výtečná kombinace poksytuje Ondrovi komplexní pohled na věc a umožňuje přicházet s progresivními řešeními.

Studoval design a přes výuku grafických programů se dostal až k práci na vizuálních efektech do filmů zvučných jmen. V nejrůznějších studiích v Brně, Praze, Montrealu či Londýně se podílel na efektech do filmů jako Allied, The Great Wall, Wonder Woman, Maleficent: Mistress of Evil, No Time To Die, F9 a nebo za vizuální efekty Oskarem oceněným 1917.

V AFD dostal unikátní příležitost podílet se na vzniku a rozvoji nové firmy zabývající se zejména digitální tvorbou, kde má na starosti kreativní a technologickou stránku.

Valentin pochází ze Sibiře, kde vyrostl v rodině grafických designérů. Od malička se s chutí zapojoval do všech aktivit rodinné firmy.

Po střední škole se přestěhoval do Česka, kde po intenzivních jazykových kurzech češtiny vystudoval bakaláře ve strojním inženýrství. Ve studiu pokračoval v Ateliéru Transport Designu na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě.

Během studia absolvoval stáž v rakouské firmě formquadrat, diplomovou práci pak připravoval ve spolupráci s firmou Rosenbauer.

Po dokončení magisterského studia začal pracovat jako Automotive Designer ve společnosti Aufeer Design, kde se podílel na projektech pro Škoda Design a dalších komerčních zakázkách. Podílel se i na interních projektech, které významným způsobem pomohly ke vzniku a rychlému rozvoji nové pobočky Aufeer Digital.

AUFEER DESIGN

Společnost AUFEER DESIGN byla založena v roce 2000 a začala nabízet inženýrské a vývojářské služby pro automobilový a železniční průmysl. Záhy po svém založení získala svoje první certifikáty standardu kvality. Tyto standardy zpracovávají normy ISO9001 a ČSN (označení pro české technické normy) EN 15085 – 2:2008 a také státní normy pro certifikaci platné pro svařování železničních vozů.

Rozsah služeb se rozšířil na průmyslový design, úpravu povrchů třídy A, průmyslovou automatizaci, projektový management a výrobu prototypů nástrojů.

V současné době společnost AUFEER DESIGN expanduje se svými aktivitami do Německa, Itálie, Číny, Mexika, Ruska a dalších zemí, čímž reaguje na zvyšování potřeb zákazníků. V roce 2006 se společnost sloučila se skupinou Matador Group.

HLEDAJÍ TEBE!

V AUFEER DESIGN každý má možnost pracovat na projektech, o kterých se zatím nesmí mluvit. Za pár let o nich bude mluvit každý. Staň se našim designérem, konstruktérem, výpočtářem, projektovým vedoucím nebo zkušebním technikem – a zanech svou stopu ve světě dopravy, technologií a inovací.

Vložit profil na své webové stránky