ZLKL

ZLKL

Ladislav je projektový manažer, který odpovídá zejména za velké investiční projekty týkající se staveb a technologií.

Vyrostli jsme z malé mechanizační divize zemědělského družstva, která byla po revoluci zrušena. Jeho táta se tehdy rozhodl ujmout 50ti bezprizorních spolupracovníků a sehnat pro ně práci. Časem se k němu přidali i Ladislav s bratrem. Nejvíce si u nás váží lidí. Jak umí zabrat, když jde do tuhého. Že jim jde o to, abychom jednu každou zakázku vybojovali, zavedli ji zdárně do výroby, včas ji dodali zákazníkovi. Mezi nejdůležitější vlastnosti, které hledá u nových kolegů, patří orientace na výsledky a sounáležitost s firmou.

Do ZLKL nastoupil během školy jako brigádník ve výrobě. Ještě jako student se během pár let vypracoval až na pozici manažera strategického rozvoje. Dnes je senior manažer – auto a patří do TOP managementu společnosti. Náplň jeho práce je získávat nové zakázky, zajišťovat přípravu nových projektů do sériové výroby a zajišťovat organizaci sériové výroby tak, aby bylo splněno množství, kvalita a termín objednávek.

Jelikož si pro nově získané zakázky sami navrhujeme nové výrobní procesy, musí být velmi kreativní a nesmí se bát zapojit do různých věcí. Na své práci má především rád to, že je často u vývoje aut, které budou na trhu třeba až za 5 let. Jelikož hodně cestuje, podívá se na zajímavá místa a setká se se inspirativními lidmi. Na této pozici člověk musí počítat s velkým tlakem. Vše musí být na čas a věci jsou často technicky komplikované. Načerpal u nás obrovské zkušenosti.

Matěj u nás pracuje již šestým rokem. Jako vedoucí kvality má na starosti řízení jakosti v celé společnosti. Naše mise je zajistit naplnění požadavků a očekávání zákazníka, proto hlídá kvalitu procesů i produktů.

Pracuje ve velmi mladém a progresivním týmu, který se ničeho nebojí a přijme každou výzvu. Pracuje s nejmodernějšími technologiemi měření včetně 3D měřících zařízení od firmy ZEISS či ATOS. Do společnosti nastoupil, protože se mu líbí koncept ryze české společnosti, kde se táhne za jeden provaz.

Nastoupila k nám do firmy jako studentka vysoké umělecké školy. Její kreativita se nám pro tuto pozici líbila, tak jsme jí nabídli možnost zaučení v novém oboru. Novou práci, která přináší zisk zkušeností a praxe s nadšením přijala. Byla svěřena do rukou zkušeného kolegy, který ji zaučil a vysvětlil ji vše potřebné k dané pozici.

Nyní pracuje samostatně na pozici marketingového specialisty na různorodých projektech. Náplň její práce určitě není stereotypní. Nejvíce jí baví práce se sociálními sítěmi, kde vymýšlí firemní kampaně a příspěvky.

Dále má na starosti projekty jako jsou firemní natáčení, reklamní bannery a vše co je spojené s povědomím o naší firmě. Většina projektů je pro ni zcela nových, takže často čelí výzvám, ze kterých poté čerpá zkušenosti. Práce v ZLKL ji naučila především komunikaci s lidmi, organizovanosti a samostatnosti. I když studuje poměrně daleko od domova, našli jsme společnou cestu a umožnili jí práci z domu. Chápeme, že je studium důležité, a proto si u nás mohla přizpůsobit pracovní dobu podle rozvrhu.

Jiří u nás pracuje už čtvrtým rokem na pozici operátora CNC strojů. Jeho náplní práce je dílčí opracování surových kusů - soustružení hřídelí a frézování drážek. Nejvíce ho baví změny projektu podle daných výkresů.

Do firmy nastoupil hlavně proto, že je dostupná jeho bydlišti, nabídla mu velmi dobré finanční ohodnocení a má zde možnost kariérního růstu. Na ZLKL si kromě dobrých pracovních podmínek oceňuje především lidský přístup pana ředitele i ostatních nadřízených, a snahy stmelovat kolektiv například firemními akcemi. Společnost je podle jeho slov pro něho spolehlivá, vstřícná a poskytuje mu životní jistotu.

Prezentace

ZLKL je dynamická a progresivní rodinná firma, která vidí budoucnost v lidech a v systému. Neustále zdokonaluje systém a stejně tak hledá talenty, kteří chtějí být součástí jejího růstu. Zákazníkům poskytuje širokou škálu strojírenských činností. Laicky řečeno, vyrábí pro ně díly, ze kterých pak vznikne např. motor, počítačová skříň, držák na televizi, klimatizační jednotka, dětské hřiště nebo převodovka do automobilu. Zabývá se obráběním, lisováním, svařováním a povrchovými úpravami kovů, provádí 3D kontrolu kvality, ale také vývoj a montáž. Všechno drží na špičkové úrovni. Díky komplexnosti nabídky a nízké ceně, kterou skrz vysokou produktivitu umí nabídnout, je vysoce konkurenceschopná. Dodává především do nadnárodních koncernů, jako je Emerson a Siemens. Více než 60 procent výroby směřuje na export.

Co hledají

V ZLKL uplatňuje svůj talent hromada lidí z různých oborů. Víc než praxe a školních znalostí si v ZLKL váží celkového potenciálu člověka a jeho nastavení. Jde o to, že ZLKL hledá výsledkově zaměřené jedince, a to na všech úrovních a napříč všemi úseky. Může to být operátor strojů, který vidí svůj výsledek v počtu správně vyrobených kusů. Může to být nákupčí, který vidí svůj výsledek ve včas dodaném materiálu za co nejnižší cenu při zachování kvality. Nebo to může být technolog, který přijde na nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak obrábět kovový výrobek. Kdo to vnímá stejně, je v ZLKL vítán.

Hodí se vědět

ZLKL je výjimečné i ve způsobu odměňování, má velmi dobrou zkušenost s tím, když mohou být zaměstnanci hodnoceni podle reálných výkonů. Je to spravedlivé a motivační. A to nejen výší odměny, která může být díky tomu nadstandardní, ale i pro kvantifikaci výsledků. Skrz finanční odměnu je vidět zřetelně přínos každého člověka. Lidi ve výrobě jsou placeni od vyrobených kusů. Mistři mají motivaci na co nejvyšší produkci a co nejnižších prostojích. Nákup, stavební úsek a strategický vývoj získává odměnu skrz dosaženou úsporu, projektový manažer skrz realizovanou marži.

Vložit profil na své webové stránky