P-LAB

P-LAB

Tomáš převzal rodinnou firmu P-LAB v roce 2013 od svých rodičů, kteří ji založili v roce 1991. Tomáš, který přišel z bankovního prostředí, kde sbíral své zkušenosti, od té doby úspěšně P-LAB dále rozvíjí. Společnost založená vědci se za 31 let svého působení rozrostla, dnes má více než 30 zaměstnanců a obrat přes 100 milionů korun.

Vstřícnost, motivace a možnost podílet se svými nápady na úspěších firmy, o což se Tomáš stylem svého řízení zasazuje, vytváří v P-LABu kreativní týmové prostředí. Do dění ve firmě se běžně zapojují všichni, kdo mají zájem. Pod vedením Tomáše tu vylepšují a automatizují interní procesy, rutinní práce postupně přebírají stroje, aby zaměstnanci mohli plně využít svůj potenciál a přidanou hodnotu.

Plány má Tomáš velké a postupně si za nimi jdeme společně s ním. A ve svém volném čase se rád odreaguje se svou rodinou nebo hrou na bicí.

Alžbeta původně pracovala v laboratoři, ale brzy zjistila, že rutinní práce pro ni není. Poté, co dostala nabídku pracovat jako obchodník, se rozhodla ji využít, zkusit něco nového a připojit se k obchodnímu týmu v P-LABu. Z vědecké sféry tak fakticky nikdy neodešla, ale každý den řeší něco jiného, a to ji moc baví. Její přírodovědné vzdělání je pro celý tým P-LABu velkým přínosem. Dokáže si představit, co všechno je v laboratoři potřeba a díky tomu může snadno vycházet vstříc našim zákazníkům a radit jim s jejich objednávkami.

Nedělá jí problém cestovat na velké vzdálenosti. Což pro obchodníka z pražské firmy působícího v oblasti severní Moravy představuje velkou přednost. Alžbeta očekává, že se bude moci v rámci své práce časem pustit třeba i na Slovensko, odkud také pochází. Ráda cestuje a poznává nová místa.

Petr je bývalý vědecký pracovník, díky čemuž zvládá řešit náročnější požadavky zákazníků. Věnuje se především tvorbě složitějších cenových nabídek, administraci webu a v neposlední řadě vyhledávání nových produktů do našeho portfolia. Úzce spolupracuje se zákaznickým týmem, obchodním týmem ale i marketingem, při tvorbě newsletteru či propagačních materiálů. Petr rád pracuje pod tlakem, proto si libuje při větším přílivu práce. A jako palivo pro další práci mu slouží dobrý pocit ze zvládnutí náročnějších úkolu a spokojení zákazníci.

Ve svém volném čase rád sportuje a cestuje ať už po ČR, tak i do zahraničí.

Bára je bývalá vědecká pracovnice se zkušeností z laboratorního prostředí. To se pro její pozici dobře hodí. Spolupracuje především s obchodním a produktovým týmem. Zkrotit tým upovídaných, živých a akčních obchodníků není jen tak, ale překvapivě spolu všichni fungují v naprostém souladu. Báry pozice spočívá především v tom, že poskytuje pomoc se složitějšími zakázkami a odbornou podporu kolegům z obchodního týmu. Zpracovává dotazy a úkoly, kde může zužitkovat své zkušenosti z vědeckého působení. Nejraději má ty nejtěžší úkoly, které s radostí a nasazením řeší tak, aby byli zákazníci spokojeni a opět se na nás obrátili. Čím obtížnější je úkol a jeho řešení, tím je Bára šťastnější, když se jí povede vše správně vyřešit.

Bára ráda pomáhá druhým a aktivně se zapojuje do všech našich mimopracovních aktivit s FOD Klokánek ve Štěrboholech. Ve svém volném čase ráda sportuje, dokonce je instruktorkou v Sokole.

Jakub v P-LABu pracuje od roku 2019. Pečuje o zákazníky a jejich potřeby a věnuje se také vyhledávání nových obchodních příležitostí. Nejdůležitější a pro něho nejzábavnější součástí jeho práce jsou osobní schůzky přímo u zákazníků. Často se při nich nejedná jen o jednorázový prodej, ale o komplexní řešení investicí do vybavení laboratoří nebo nastavování individuálních podmínek pro významné zákazníky. Jakub je velmi komunikativní, přátelský a díky své odborné specializaci se může věnovat svým zákazníkům, kteří se na něj obrací v různých otázkách, pro něž nachází řešení. Jeho regionem je střední a jižní Morava. Dokáže ocenit volnost, kterou mu jeho zaměstnání přináší, protože pak může popustit uzdu své kreativitě a využít svůj silný potenciál.

Ve svém volném čase rád cestuje do zahraničí.

Ondřej přišel, aby posílil naše IT oddělení a pomohl Tomášovi s automatizací procesů ve firmě. Vytvořil pro nás docházkový systém na míru a podobně zpracovává všechny naše požadavky na IT technologie a procesy. Například se podílel na digitalizaci skladu a automatizaci logistických procesů při naskladňování i vyskladňování zboží. V našich interních systémech umí nastavit kompletní reporting doslova na míru jednotlivým oddělením. Má kompletně v péči náš web a e-shop.

Když má volnou chvilku, rád se věnuje vývoji počítačových her a novinkám v IT.