Orange

  • Electronique / Télécommunications
  • Bratislava, Banská Bystrica, Ivanka Pri Dunaji, Košice, Nitra
  • Navštíviť stránku

Peter pracuje ako Corporate Project Manager. Má rád viditeľné projekty, ktorých smerovanie môže ovplyvniť.

V spoločnosti Orange je už desiaty rok a začínal ako seniorný inžinier platforiem služieb pre zákazníkov. Netrvalo dlho, a nadobudol pocit, že sa chce venovať aj strategickým veciam. Presunul sa na pozíciu business analytika a neskôr na projektového managera, kde pracuje s ľuďmi a ťaží zo svojich technických a business skúseností pri vedení projektov. Práca na veľkých a viditeľných projektoch ho motivuje, učí prijímať ľudí a pristupovať k nim s rešpektom, ako aj snahe porozumieť ich pozitívnym úmyslom. Táto práca mu pomáha rozvíjať ciele osobnostného rozvoja a každý deň je pre neho skvelým tréningom sebapoznávania.

Považuje za dôležité mať s kolegami v teame dobrú chémiu, ktorú si treba zaslúžiť a neustále na nej pracovať. S kolegami si rozumie aj po ľudskej stránke. Sú otvorení novým víziám a cieľom, neboja sa spolu riešiť akékoľvek prekážky. Možno práve preto nemá pocit, že musí vyvažovať work-life balance. Tvrdí, že mal šťastie na dobrých manažérov, od ktorých sa môže učiť.

Vo voľnom čase sa najradšej venuje rodine a práci na sebe. Dlhodobo sa venuje atletike a funkčným tréningom. Dokonca je prihlásený aj vo veteránskom atletickom klube. Ten je pre neho obrovskou inšpiráciou, pretože „merať si sily“ s podstatne staršími účastníkmi, vidieť ich nadšenie, kondíciu a disciplínu, je veľká vec.

Natália pracuje ako Go to Market Manager. Navrhuje a realizuje aktivity napomáhajúce predajným kanálom zjednodušovať a zlepšovať konvergentný predaj.

V spoločnosti Orange Natália čoskoro oslávi svoj deviaty rok. Je súčasťou marketingového oddelenia. Navrhuje a realizuje aktivity pomáhajúce zlepšovať konvergentný predaj. Taktiež zabezpečuje ďalšie aktivity pre podporu konvergencie. Napríklad, benchmarking, príprava brožúr, definovanie lokálneho go to market prístupu. Pôsobila aj na oddelení podpory predaja ako retail research koordinátor. Už vtedy spolupracovala s marketingovým oddelením a bolo jej jasné, že raz chce byť jeho súčasťou.

Marketing ju vždy zaujímal, no cesta k nemu nebola úplne priamočiara. Raz sa hlásila na seniornejšiu pozíciu, no ako nováčik mala viac entuziazmu než skúseností. To ju však ani zďaleka neodradilo. Práve naopak, neúspech ju nakopol pracovať na sebe ešte viac. V predajnej sieti pracovala 5 rokov a cenné skúsenosti využíva dodnes. Vďaka nim sa dnes rýchlejšie učí novým veciam, rozumie súvislostiam a vstrebáva procesy. Keď príde na lámanie chleba, často argumentuje faktami.

Vďaka Orangeu má k dispozícii mnoho benefitov, ktoré naplno využíva. Chodí na kurzy angličtiny, navštevuje kino alebo rôzne masáže. Vďaka spoločnosti absolvovala aj vzdelávací program Butterfly Effect. Okrem toho má rada rôzne workshopy či prednášky. Nenechá si ujsť zaujímavé eventy, či už z oblasti marketingu alebo osobnostného rozvoja, napr. Noc úspešných žien.

Matej sa stará o všetko technické a fyzické – od dátových sietí až po pripájanie optiky v domácnostiach. Na pozíciu ITN Transversal Managera nastúpil pred 11 rokmi a vykonáva ju dodnes. Mnoho vecí sa ale od tej doby zmenilo, takže v práci zažíva stále niečo nové. Už len fakt, že prišiel v časoch 3G siete, zatiaľ čo teraz už hovoríme o príchode 5G, o niečom svedčí. Jeho práca je pre neho zároveň aj veľkým koníčkom, denne rieši množstvo zaujímavých prípadov.

V súčasnosti dohliada na modernizovanie siete, čo so sebou prináša veľa výziev, nečakaných prekvapení, ale aj praktických riešení. Má na starosti 60-členný tím, ktorý je rozdelený do ďalších piatich oddelení. Tvrdí, že zladiť a viesť toľko ľudí nie je vždy jednoduché. No keď ľudí baví ich práca a vidia v nej spoločný záujem, všetko sa dá. V posledných rokoch mu okrem vedenia pribudla aj zodpovednosť za architektúru technológií. So zahraničnými partnermi diskutuje o tom, aké technologické zmeny nás čakajú a aké bude ich fyzické prevedenie. Často to vysvetľuje na príklade, že všetko fyzické a hmatateľné predstavuje pomyselnú zem. Všetko spojené s architektúrou, ideami a nápadmi je „vymýšľanie v oblakoch“.

Po vysokej škole sa zamestnal v IT sfére na americko-slovenskej ambasáde. Viackrát sa stretol s otázkami, či odchádzal dobrovoľne z pozície, ktorá sa javila ako práca snov. Lákalo ho však zahraničie a z plánovaného roku sa napokon stalo sedem rokov strávených v Holandsku. Zahraničná skúsenosť je podľa neho jedna z najlepších, akú môže mladý človek bez záväzkov zažiť.

V živote sa riadi tým, že nikdy nevstupuje dvakrát do tej istej rieky, a hlavne verí, že sa do ničoho netreba nasilu tlačiť. Žije prítomným okamihom a teší sa z vecí, ktoré sa práve odohrávajú. Ak sa práve nezaoberá technológiami, jeho veľkou vášňou je hudba. Najmä tá rocková – číta kritiky, chodí na festivaly a vždy si rád vypočuje najnovšie albumy. Tento rok toho stihol pomerne veľa – Nova Rock, Rock for People, Sziget, Pohoda a nevynechal ani Grape.

Sledujte ich!

Rozdávať dobro ich baví

Už vyše 20 rokov je spoločnosť Orange lídrom v poskytovaní komplexných telekomunikačných služieb a najväčším mobilným operátorom na Slovensku. V minulosti ako prvý predstavil prelomové novinky na telekomunikačnom trhu - mobil za korunu, nekonečné hovory, či 24-hodinovú zákaznícku linku. Dnes sa spoločnosť sústredí na poskytovanie komplexných digitálnych služieb pre domácnosti a podnikateľov, ktoré zákazníkom uľahčujú život a zároveň ich motivujú k ich zodpovednému využívaniu. Intenzívne pracuje na najnovších technológiách, buduje spoľahlivé siete a svojimi projektmi posúva vpred nielen seba, ale celú spoločnosť. Orange však nie je len o moderných predajniach, nových technológiách a výhodných ponukách. V prvom rade je zodpovedným a starostlivým zamestnávateľom, ktorý dáva ľudom priestor na vlastnú sebarealizáciu a rozvoj. Orange je lídrom nielen v poskytovaní komplexných telekomunikačných služieb, ale aj TOP zamestnávateľom v kategóriách „Global, Europe a Slovensko“ za rok 2019.

Slovenskí aj svetoví

Či už doma alebo vo svete, spoločnosť sa snaží o neformálne a priateľské prostredie. Mobilné služby poskytuje prostredníctvom 2G siete, ktorá pokrýva 99,8 % populácie. Kombinované 3G a 4G pokrytie je dostupné pre takmer 99 % populácie Slovenska. Pevný internet, či už prostredníctvom optickej technológie FTTH, DSL, alebo fixného LTE, je dostupný pre 1,7 mil. slovenských domácností.

Služby Orangeu v mobilnej sieti aktuálne využíva takmer 2,8 mil. zákazníkov. Spoločnosť zároveň eviduje 188-tisíc zákazníkov pevného internetu a 88-tisíc zákazníkov digitálnej televízie. Skupina Orange má zastúpenie v 27 krajinách sveta, kde Orange rodinu tvorí vyše 148 000 zamestnancov a viac ako 266 miliónov zákazníkov. Je tiež popredným poskytovateľom globálnych IT a telekomunikačných služieb pre nadnárodné spoločnosti pod značkou Orange Business Services. V marci 2015 bol predstavený strategický plán „Essentials 2020“. Ten stavia skúsenosti zákazníkov do centra svojej stratégie, aby im umožnil využívať výhody digitálneho vesmíru a silu sietí novej generácie.

Ľudskosť na prvom mieste

V Orangei si všetci tykajú a vládne tu prostredie, v ktorom sa všetci cítia dobre. Zamestnanci sa pravidelne vzdelávajú, či už interne, alebo prostredníctvom externých školení a workshopov. Nedávno sa mohli zúčastniť napr. programu Butterfly Effect. Nováčikovia oceňujú školenie „Vitaj v Orangei“. Otvorené dvere majú aj stážisti. Ľudskosť je vo firme dôležitá aj smerom k verejnosti. Nadácia Orange pomáha už roky v oblastiach ako je vzdelávanie, komunitný rozvoj, či znevýhodnené skupiny.

Kvalitne odvedená práca si zaslúži odmenu

... a v spoločnosti Orange je ich viac než dosť. Pre svojich zamestnancov má nachystanú radu atraktívnych benefitov. Je dôležité, aby si každý „prišiel na svoje“. O rôznorodosť a flexibilitu výhod je postarané vďaka systému Cafeteria. Samozrejmosťou je príspevok na mobil, zvýhodnené produkty a služby pre zamestnancov, či balíček pri narodení dieťaťa. Veľa práce môžu zamestnanci vyvážiť rôznymi druhmi voľna – letné, špeciálne, svadobné alebo otcovské. Skvelým spôsobom, ako sa udržať v kondícii, sú aktivity v programe Orange Zdravšie. Priamo v budove sa precvičuje aj jóga, nechýbajú ani cviky na zdravý chrbát.

Vložiť tento profil na vašu webovú stránku