Cette offre n’est plus disponible.

Dobrovolník v mentoringovém programu

Stage
Prague
Salaire : Non spécifié
Télétravail non autorisé

Lata - programy pro mládež a rodinu, z. ú.

Cette offre vous tente ?

jobs.faq.title

Le poste

Descriptif du poste

ZAŽIJ. POZNÁVEJ. POSILUJ. ROZVÍJEJ – SEBE I DRUHÉHO
Do Laty přichází dospívající a mladí lidé, kteří postrádají někoho, kdo by je provázel na cestě ve chvílích, kdy se zrovna nedaří a s kým by se mohli naučit takové situace lépe zvládat. Někoho, kdo není ani rodič, spolužák, sociální pracovník nebo psycholog, ale je prostě starší parťák, je blízký, ale zároveň má odstup. A proto vznikl laťácký program Ve dvou se to lépe táhne, kde jim takového parťáka do nepohody dokážeme najít – je jím dobrovolník, vyškolený mentor. A právě teď nové mentory hledáme.

Jak to funguje?
Dvojice se vídá pravidelně 1x týdně na 2-3 hodiny a společně podniká různé aktivity od procházek přes sport, divadlo až po výlety. Přitom se však děje mnohem víc. Mezi dvojicí vzniká mentorský vztah, prostor pro důvěru a podporu.

Co mentorům dobrovolnictví v Latě přináší?

  • dobrý pocit, že tu byli pro někoho, kdo to potřeboval a že se mohou ohlédnout za smysluplně stráveným časem
  • možnost být součástí skvělé dobrovolnické party aktivních lidí a setkávání na společných akcích
  • seberozvoj

Jak tvá práce mentora pomůže?
Mladí lidé zapojení v našem programu často říkají, že jim dobrovolník – mentor pomohl ukázat, jak to má správně fungovat v přátelském vztahu nebo se zlepšilo jejich sebevědomí a získali odvahu či potřebné postrčení k něčemu, co je potřeba udělat.

Jak se zapojit?
Stále zapojujeme nové dobrovolníky! Pošli životopis a motivační dopis koordinátorce Veronice Vodové nejpozději do 17. února na vodova@lata.cz. Ozve se ti a domluví se s tebou na úvodním pohovoru.

Mentorský výcvik pro nové dobrovolníky navrhneme v kombinaci online i offline formy, jak jen nám to aktuální covidová situace dovolí. Pro naše osobní výcviková setkání zajistíme co největší bezpečí.

Profil recherché

Co požadujeme?

  • věk 18-30 let
  • aktuální pobyt v Praze
  • bezúhonnost (čistý RT)
  • ochotu spolupracovat dlouhodobě a zapojit se alespoň na jeden rok
  • účast na úvodním výcviku a doprovodných kurzech
Co očekáváme?
  • zájem a odhodlání věnovat 3 hodiny týdně svého času a spolupracovat dlouhodobě
  • vysokou osobní zodpovědnost a spolehlivost
  • chuť se učit a poznávat nové lidi

Envie d’en savoir plus ?