DataSentics

DataSentics

Po dokončení studia Ekonomické analýzy na VŠE se vrhla do světa credit risku v jednom z českých fintechů, kde pomocí analýzy dat hledala podvodníky a neplatiče. Další výzvu našla před třemi lety v tehdy ještě 20 hlavém startupu, DataSentics, kde dále prohludbuje svoje znalosti data science, ale i prezentačních dovedností a leadershipu.

Ještě před koronáčem se díky DS účastnila několika mezinárodních konferencí a společně s CV týmem vyhráli MSFT Disablity hackathon s aplikací Personal inspector pomáhající nevidomým při nakupování.

Nyní v DataSentics vede jeden z největších týmů na projektu pro strategického zahraničního klienta. Ve volném čase ji můžete najít v lese ztracenou na orientačním běhu nebo stojící na kameni s bikem v ruce dumající nad tím, jestli tenhle kamen ještě sjede nebo ne.

Po studiu informatiky na VŠE si odbočil na doktorát zkoumat lidské myšlení a mozek do Mnichova, kde se naučil i hodně o statistice a zpracování dat. Akademická dráha ale nebylo to pravé ořechové.

Do DataSentics přišel když šlo o startup o pár lidech a hned ho uchvátilo přátelské stimulující prostředí. Je ohromen že přetrvalo i po příchodu stovky kolegů během dalších tří let.

Nejvíc je nadšený z příležitostí realizovat se, zkoušet vlastní přístupy, učit se vést týmy. Získané zkušenosti rád předává kolegům na ostatních projektech i nováčkům v rámci firemního vzdělávacího programu. Kolegy ale rád vyškolí i v laser tagu a je pak na oplátku vyškolen v badmintonu.

Dlouho se nemohla rozhodnout, kam její profesní cesta povede. Vždy ji to táhlo spíš k uplatňování nabitých znalostí v praxi než k teorii a zároveň po zkušenosti z prostředí korporátu věděla, že to nebude správná cesta. Proto pozice datascientistky v kombinaci se skvělou atmosférou v DataSentics byla jednoznačný match!

Ve firmě je už dva roky a za tu dobu tady našla spoustu kamarádů se kterými tráví čas i mimo práci na výletech, u piva nebo při sportu. Na práci v DataSentics má ráda její rozmanitost, přesah z data science i do engineeringu a možnost vzdělávání se.

Mimo práci tráví většinu času venku se psem, během či jiným sportem, dokáže ale i vypnout a hodit si nohy nahoru u knížky nebo seriálu.

Jirka si chtěl po 10 letech vývoje webových aplikací rozšířit obzory a proto se vrhnul do světa velkých firem a velkých dat. Do DataSentics přišel před 3 roky v době, kdy jich bylo 16 a dělali všechno možné, jen aby se uživili.

Jak firma rostla, začal si Jirka kromě technických výzev užívat i vedení lidí, projektů a businessové prezentace, ač v srdci je stále nerd!

Na DataSentics Jirku baví hlavně vysoká míra svobody a otevřenosti, kterou zatím v žádné jiné firmě nezažil. Mezi businessáky a nerdy občas vzniká zdravé tření, ale právě díky němu se všichni neustále zlepšují.

Při magisterském studiu matematické statistiky na MFF UK vstoupila do světa Data Science ve Velké Čtyřce. Po získání titulu vyměnila korporátní prostředí za start-upové, kde se cítí příjemněji a nemá zakázáno nosit pantofle.

V DataSentics pracuje rok a půl, nyní na pozici Senior Data Scientist. Nejvíc tam oceňuje vysokou koncentraci nabušených lidí, kteří jsou vždy ochotní pomoci, a lednici plnou jídla. Udělá jí radost, když může na projektu vyzkoušet nějakou méně používanou metodu, třeba faktorovou analýzu. Baví ji přibližovat svět Data Science ostatním smrtelníkům na různých školeních a přednáškách.

Ve volném čáse ráda chodí po horách s batohem nebo se zavrtá do křesla s knížkou.

O společnosti Datasentics

Jsou největší čistě machine learning studio v Čechách. Staví AI řešení pro velké firmy i start-upy a věnují se vlastním produktům.

DataSentics vznikli v roce 2016 pouze ve třech lidech. Svého ducha garážovky se jim daří udržet i při současném mnohonásobně větším počtu. Nenajdete u nich moc autoritativního řízení, což může být výzvou v kombinaci s vlastní organizací času a tasků. Jejich skvělý kolektiv je plný kreativních a inspirujících lidí, od kterých se je co učit. Společné obohacování se je jedním z hlavních pilířů jejich fungování.

Mají výborně zorganizovaný on-boarding a každý nový kolega po nástupu absolvuje jejich vlastní akademii. V DataSentics mají všichni svého mentora, kolegu, který pomáhá s rozvojem a směřováním člověka ve firmě. Dvakrát do roka pak mají všichni možnost postoupit na další level v kariérním žebříčku.

O tom, že stojí za to stát se součástí téhle party, se můžete přesvědčit třeba na jejich webinářích, meet-upech nebo jen tak u piva.

Budeš naším kolegou?

Hledají kolegy, které bude inovace a hledání řešení bavit. Díky rozmanitosti projektů a tomu, jak fungují, umí roli přizpůsobit a ušít na míru. Hlavní požadavky na nové kolegy jsou:

  • proaktivita - je to jeden z klíčových faktorů úspěchu
  • zájem o data science, AI, ML
  • chuť se zdokonalovat a pracovat s moderními technologiemi v cloudovém světě
  • zájem o práci v týmu expertů, kteří se vzájemně obohacují

Projekty jsou v DataSentics hodně různorodé, zajímavé a inovativní. Nečekejte na vypsané pozice, pošlete pár řádků o sobě a DataSentics se ozvou zpět!

Cool práce

V DataSentics pracují na zajímavých projektech, které spoluvymýšlí se svými klienty jako jsou třeba MALL.CZ, Nestlé, Allianz. Vyvíjejí také vlastní produkty, na kterých staví svá řešení s reálným dopadem. Pohybují se v cloudovém světě a jejich týmy tvoří 3-8 lidí s různým zaměřením.

Jsou jediným partnerem Databricks v Čechách, vítězem prestižního ocenění Microsoft Partner of the Year 2020 Czech Republic, v loňském roce se také umístili jako 4. nejrychleji rostoucí technologická firma ve střední Evropě v soutěži společnosti Deloitte.

Svoje řady neustále rozšiřují a proto pošlete CV nebo link na něj, pokud chcete začít teorii tavit v cool praxi.

Vložit profil na své webové stránky