Nestlé centrála - Praha

Honza Vokoun, Sales Manager

Poznej Honzu

V Nestlé Honza začínal před 15 lety jako obchodní zástupce. Za tu dobu toho stihl docela dost, pracoval jako vedoucí prodeje, dělal  manažera pro klíčové zákazníky, v Anglii pracoval coby člen mezinárodního týmu. Teď je z něj vedoucí prodejních týmů, stará se o lidi, kteří pracují v terénu mimo centrálu. Dohromady jich je téměř 100. Svoje lidi sice nevidí každý den, nic to ale nemění na tom, že jsou skvělou partou, která se ráda sejde na pivo. 

V Nestlé jsem patnáct let a každý den se něco učím. Jsem za to vděčný.

Honza Vokoun, Sales Manager

Sales Manager

Michaela Illíková, Nespresso Coffee Ambasador

Poznej Míšu

Do Nespressa se Michaela dostala někdy před 10 lety, kdy s tehdejším ředitelem vedla a budovala Nespresso Butik v Pařížské ulici. Rozjíždění butiku obnášelo úplně vše. Marketing, organizaci zřizování skladů, realizaci webových stránek s prodejem a řadu dalších úkolů. Když do Nespressa přišla, brala to jako výzvu, a to se určitě v dobrém naplnilo. Kromě všech povinností se časem taky vynořila potřeba školit lidi. To ji lákalo, a tak začala vzdělávat sama sebe. Získala hodně znalostí o kávě a opravdu se naučila ji milovat. Jako coffee ambassador má teď možnost své znalosti a nadšení předávat ostatním.

Získala jsem hodně znalostí o kávě a opravdu jsem se naučila ji milovat

Michaela Illíková, Nespresso Coffee Ambasador

Nespresso Coffee Ambasador

Pavel Moravec, Vedoucí IS/IT

Poznej Pavla

Do Nestlé Pavel nastoupil ještě při studiu před 12 lety. Začínal v logistice a postupně přešel k informačním technologiím. Mít humanitní obor je dnes v IT zajímavá průprava a Pavel rozhodně nevěří nějakým proklamacím, že vysoké školy produkují příliš mnoho humanitních absolventů. Jeho tým tvoří asi 40 lidí a kromě pevného jádra s formálním IT vzděláním v něm můžete najít dvě třetiny lidí, kteří mají na starosti podporu jednotlivých oddílů byznysu. A spousta z nich pochází z humanitních oborů. Informační technologie a byznys jsou dnes propojené a v podstatě mezi nimi nejsou pevné hranice. 

Informační technologie a byznys jsou dnes propojené a v podstatě mezi nimi nejsou pevné hranice.

Pavel Moravec, Vedoucí IS/IT

Vedoucí IS/IT

James Whittingham, Head of the Sugar Business Unit

Poznej Jamese

Do Nestlé přišel James v roce 2005. Působil hlavně v komerční sféře jako obchodní zástupce, marketér či manažer pro klíčové zákazníky v prodeji. Hodně cestoval a měnil místo pobytu. Pracoval v Belgii, Británii nebo ve Švýcarsku. Nakonec dorazil do Prahy. Je tu zodpovědný za marketing a vystavení značek na českém a slovenském trhu. Má na starosti hlavně značky bonbónů, tedy JOJO, BONPARI nebo třeba Hašlerky. Se svým týmem připravují nové strategie a neustále vymýšlí způsoby, jak zaujmout spotřebitele.

Rád chodím do kanceláře před osmou, abych se mohl připravit a lépe si naplánovat nadcházející den.

James Whittingham, Head of the Sugar Business Unit

Head of the Sugar Business Unit

Helena Veselá, Brand Manager

Poznej Helenu

Když Helena nastoupila do Nestlé, měla o Maggi a souvisejících produktech stejnou představu jako většina českého a slovenského trhu. Tedy, že se jedná o produkt nezdravý a obsahující látky, které nechce na svém jídelníčku. Když se s produktem seznámila blíž, zjistila, že to tak není. Rozhodla se Maggi – ikonické retro značce – pomoct. To je vlastně to, co ji nejvíc baví. Měnit zaběhlé způsoby, jakými lidé o věcech uvažují.

Naše práce není jen o papírování. Produkty opravdu ochutnáváme a ladíme.

Helena Veselá, Brand Manager

Brand Manager

Katka Pokorná, E-commerce Trainee

Poznej Katku

Momentálně je Katka v Nestlé necelý rok. Studuje na VŠE a s firmou se setkala na akci Big Step, pořádanou Aliancí pro mladé, díky které mohou studenti nahlédnout do velkých firem a zjistit, co jim mohou nabídnout. Nestlé na akci prezentovalo Nespresso. Katka se přiznává, že není fanynkou kávy, ale dala se do řeči s několika tehdejšími trainees a objevila svět Nestlé cukrovinek. Jako milovnici všeho sladkého ji to oslovilo a přihlásila se na pozici, kterou nyní zastává.

V Nestlé mě hodili do vody, ale celou dobu jsem věděla, že neplavu sama.

Katka Pokorná, E-commerce Trainee

E-commerce Trainee

Sledovat!

Striktní dress code je minulostí

Jsou otevření, nejen k sobě navzájem, ale hlavně ve vztahu k zákazníkům. Můžou říct, že v práci jim nic nechybí. Nejsou žádní naškrobení „suchaři“, nikdo je nemučí nějakým striktním dress codem. S předpisy oblékání se už před časem rozloučili. Někdy je samozřejmě potřeba obléct se formálně, což rádi respektují. Jejich styl by se dal popsat jako business casual, tedy kombinace formálnosti s pohodlím. 

Na pracovišti jsou jako doma

Pracovní proces si zpříjemňují různými akcemi, třeba kancelářskou jógou, společným pečením perníčků, cyklovýletem nebo sportovními turnaji. Do práce s sebou můžou brát pejsky a takový chlupáč u stolu dokáže spolehlivě rozzářit den.V létě moc rádi pracují na terase. A když je toho na ně moc, uklidí se do jedné z relaxačních zón a dají si v klidu šálek kávy nebo kakaa. 

Sami sobě šéfem

Berou v úvahu to, že chutě se liší podle zemí. Portfolio čítá spoustu krásných lokálních značek, jako třeba Bon Pari, JOJO nebo Lentilky, a to vše vyrábí u nich, na Moravě.  Jako pobočka švýcarské firmy jsou sice částečně řízení „shora“, sami si však určují, co budou vyrábět a jak bude firma fungovat. Nestlé je založeno na dlouholeté tradici, kterou ctí, zároveň ale přichází s inovacemi a sledují nové trendy v byznysu i ve výrobě. 

Vložit profil na své webové stránky