Continental

Continental kanceláře

Každá pozice je důležitá

Celý chod společnosti tvoří společně s výrobou i další oddělení. Třeba ajťáci se starají o každodenní support i správu rozsáhlých databází s informacemi o výrobcích. Nákupčí nakupují komodity pro závody po celém světě. Kvalitáři dohlíží na kvalitu dodávaných komponent, hotových výrobků a řeší reklamace. Jedni kolegové programují stroje tak, aby dělaly, co mají, druzí mají zase na starosti design výrobní linky.

Continental závody

Kola, kličky, převody

V Continentalu se zabývají hlavně výrobou. Závody mají po celém Česku, konkrétně v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Horšovském Týně, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě a Trutnově. Když se řekne Continental, většina lidí si představí nejspíše pneumatiky, mají toho na starost ale mnohem víc. Výroba je rozdělena do pěti divizí, které spadají oblastí gumárenství, automotive nebo pohonných jednotek.

Continental R&D

Tvoří budoucnost

Součástí většiny výrobních závodů Continentalu jsou výzkumná a vývojová centra, kde vymýšlí a uvádí v život nová řešení. Jejich inovace se točí kolem automatizované jízdy, elektrické mobility, konektivity či digitalizace. Zaměřují se zde na vývoj teplotních, hladinových, tlakových, průtokových a mechatronických senzorů za účelem snižování emisí do ovzduší nebo zvyšování účinnosti spalovacích motorů.

Sledovat!

S německou přesností

Počátky Continentalu se datují do roku 1871, kdy byl založen v německém Hannoveru. V současné době najdete pobočky v 61 zemích světa, které se řadí k předním světovým dodavatelům v automobilovém průmyslu. Kromě pneumatik vyvíjí i další průkopnické technologie a služby pro udržitelnou mobilitu. V České republice působí v osmi městech různých regionů. Pracuje u nich více než 16 000 lidí a patří tak k největším zaměstnavatelům v krajích.

Budoucnost v pohybu

Věří, že pohyb je pro svobodu každého z nás zásadní. Pracují na tom, aby jejich technologie byly přístupné všem a staly se bežnou součástí vozidel. Propojují svět a zajišťují bezpečný návrat domů, k rodině. Společně tvoří budoucnost mobility.

Ve zdravém těle, zdravý duch

Zdravý životní styl je trendem a ani v Continentalu nejsou v tomto směru pozadu. Ve spolupráci s pražskou klinikou pořádají pravidelně Dny zdraví, kdy si každý může nechat změřit tlak, krevní obraz, index BMI nebo protáhnout svá záda přes různá cvičení. Také organizují například Conti sedmičku, kde sbírají body za turistiku, lyžování, běh nebo jízdu na kole. Občas si uspořádají i turnaj v badmintonu.