VIRTUAL MEDICINE & VIRTUAL EVERYTHING

Tomáš je jedným z dvojice zakladateľov a súčasný CEO VIRTUAL MEDICINE a VIRTUAL EVERYTHING. Jeho nápad spojiť poznatky o ľudskej anatómii s virtuálnou resp. rozšírenou realitou dnes pomáha študentom medicíny na celom svete učiť sa o ľudskom tele inovatívnym spôsobom. Sám pritom vyštudoval medicínu na Lekárskej fakulte UK, ešte tradičným spôsobom :). Vo svojich 27 rokoch sa už stihol objaviť v rebríčku osobností Forbes 30 pod 30, ako aj na pódiu TEDx a je tiež držiteľom ocenenia Krištáľové krídlo 2018 v kategórii inovácie a startupy.

Od prvotnej idey VIRTUAL MEDICINE podrástol a rozrástol sa aj o sesterskú firmu VIRTUAL EVERYTHING. Tomáš tak už vedie tím 16 mladých vývojárov, 3D grafikov a medikov. Okrem vnútrofiremných strategických úloh má na starosti aj komunikáciu s médiami, klientmi, partnermi a investormi. Tomáš v minulosti tancoval folklór v umeleckom súbore Lúčnica a vzťah k pohybu mu zostal dodnes. Je všestranný športovec, rád pláva a bicykluje.

Michal stál pri zrode Virtual Medicine a aj jeho začiatky s projektom vedú cez pôsobenie v Lúčnici, kde sa spoznal s terajším CEO, Tomášom. Ešte ako študent dizajnu spolu s Tomášom a Milošom Svrčekom vymysleli jednu z prvých verzií aplikácie, ktorá umožňuje prostredníctvom virtuálnej reality skúmať ľudské telo. Aj on si do veľkej miery vo Virtual Medicine splnil detský sen a dnes je skutočne dobrodruhom a objaviteľom - vo virtuálnej realite, kde vytvára UI / UX riešenia a 3D content modeling pre VR aplikácie.

Aj vo voľnom čase rád zostáva vo virtuálnej realite, pre ktorú vyvíja hry. Okrem toho rád varí a málokto o ňom vie, že aj hrá na klavíri.

Filip je absolventom bratislavskej FIIT STU. Bol druhým vývojárom a zároveň štvrtým členom Virtual Medicine tímu. Ako Unity developer vytvára funkcie aplikácie Human Anatomy, ktoré umožňujú študovať jednotlivé štruktúry v ľudskom tele. Mimo práce sa venuje hlavne rodine, ale občas sa mu podarí ukradnúť si čas aj pre svoju vášeň, ktorou je paragliding a horolezectvo.

Sledujte ich!

Predstavenie spoločnosti

Aj keď prvé prototypy VR platformy pre medicínske účely vznikli už v roku 2014 na internátnej izbe, spoločnosť bola oficiálne založená v roku 2016. Ich aplikácia Human Anatomy VR je momentálne sťahovaná a používaná ľuďmi vo viac ako 150 krajinách sveta a využívaná nielen pre účely štúdia, ale pomáha napríklad aj v nemocniciach pri komunikácii lekárov s pacientmi.

Prvotnou motiváciou ich práce bola snaha uľahčiť nielen medikom pochopenie priestorového usporiadania anatomických štruktúr v ľudskom tele. Po prvotnom úspechu firmy z priemyslu pochopili akú kvalitnú VR platformu dokázali chalani vyvinúť a začali ich oslovovať s možnosťami spolupráce. Aby sa VIRTUAL MEDICINE ďalej mohla naplno sústrediť na vývoj vlastného produktu, sa chalani rozhodli po 3 rokoch založiť sesterskú spoločnosť VIRTUAL EVERYTHING, ktorá technológiu Virtuálnej a rozšírenej reality aplikuje s veľkými priemyselnými hráčmi z oblasti automotive, banking či telco.

Ide o zložitý vývoj, ktorému sa obe spoločnosti môžu venovať aj vďaka partnerom ako je Samsung či Microsoft a smart money investorom, ktorými sú vo VIRTUAL MEDICINE - sieť nemocníc Svet Zdravia a vo VIRTUAL EVERYTHING - Cleverlance, český softvér house, ktorý okrem iného zabezpečuje aj business development a sales.

Koho hľadajú

Práca vo VM / VE je náročná nielen na čas, ale aj na kreatívu. Pracovnú kultúru preto majú nastavenú tak, aby sa kolegovia cítili v práci čo najpríjemnejšie, priam ako doma. S možnosťou grilovať či zaplávať si v bazéne však prichádza aj zodpovednosť mať prácu spravenú vtedy, kedy je to potrebné. Do svojho tímu preto hľadajú nielen ľudí, ktorí majú potrebné technologické znalosti, ale aj správne nastavenie - nebrať sa príliš vážne, a mať svoju prácu rád.

Čo je dobré vedieť

Spoločnosť sídli v neštandardných priestoroch Bratislavskej vily neďaleko Slavína, ktorá je akýmsi ich campusom s vlastnou záhradou, bazénom, priestorom na tréning boxu či grilovanie. Veľkorysé priestory sa postupne hlavne večer menia na netradičný coworking, v ktorom majú svoje štúdia dokonca aj známy influenceri a youtuberi.

Vložiť tento profil na vašu webovú stránku