Kooperativa

  • Finance, Insurance
  • Olomouc, Beroun, Blansko, Brandýs Nad Labem-Stará Boleslav, Brno, Bystřice Pod Hostýnem, Břeclav, Chomutov, Chrudim, Frenštát Pod Radhoštěm, Havlíčkův Brod, Hlinsko, Hodonín, Holešov, Holice, Hradec Králové, Jihlava, Jindřichův Hradec, Kroměříž, Kutná Hora, Kyjov, Liberec, Litoměřice, Luhačovice, Miroslav, Modřice, Moravský Krumlov, Mělník, Neratovice, Nymburk, Náchod, Opava, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Pelhřimov, Plzeň, Prachatice, Praha, Praha 8, Písek, Přerov, Přeštice, Rožnov Pod Radhoštěm, Rychnov Nad Kněžnou, Strakonice, Telč, Trutnov, Tábor, Třeboň, Třebíč, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Valašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Velké Meziříčí, Veselí Nad Moravou, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Čelákovice, česká Třebová, české Budějovice, Říčany
  • www.koop.cz

Poznej Martina

Když se Martin do Kooperativy v roce 1994 dostal, jednalo se o první soukromou pojišťovnu. Skvělá parta odvážných a nadšených lidí tenhle podnik vytvořila prakticky na zelené louce. V té době svou kariéru rozhodně neviděl v pojišťovnictví. Nelákalo ho to, a navíc ani nevěděl, o co se vlastně jedná. I když nestudoval novinařinu, nastoupil tehdy jako tiskový mluvčí, čistě proto, že mu imponovalo nadšení a schopnosti lidí, s nimiž měl možnost spolupracovat. Vyústilo to nakonec až v to, že se v roce 2008 stal generálním ředitelem celé společnosti.

Vzhůru do oblak!

Jeho koníček ho pravidelně vynáší do oblak, a to spolu s nákladním letadlem, které ve volném čase pilotuje. O aviatiku se začal zajímat relativně pozdě, až několik let po nástupu do Kooperativy. Inspiroval ho kolega, který s létáním začal po padesátce, a on díky němu uvěřil, že se dokáže vše potřebné naučit. Létání se dost podobá vrcholnému managementu. Když je pokora a přistupuje se s respektem k tomu, co se řídí, pak čekají lidi příjemné zážitky a hladká přistání.

Hledáme nové možnosti

Být na vrcholné pozici rozhodně neznamená, že už se není co učit. Naopak, slovíčko „nevím” by podle něj mělo patřit do slovníku každého dobrého manažera, protože otevírá cestu k novým poznatkům a k upřímnější komunikaci se zaměstnanci. Stejným způsobem funguje celá společnost. Chtějí vést otevřený dialog se zákazníky a partnery, nikdy se nepřestávají zajímat o nové možnosti, jak se zlepšit. Zvenčí může pojišťovna působit jako nudná záležitost plná stejných škrobených lidí, ale v Kooperativě se snaží o příjemný, transparentní přístup.

Sledovat!

Umíme pomoct a poradit

Kooperativa funguje na českém trhu už čtvrt století a za tu dobu vyrostli do velké české firmy s mezinárodním rozhledem i partnery. Mají přes dva miliony klientů a chtějí víc než jen vyhovět jejich přáním a požadavkům, chtějí je předčít. Nechtějí být neosobní společností, ví, že aby byli úspěšní, musí dobře rozumět lidem a jejich osudům. To platí i o přístupu k zaměstnancům, v němž chtějí jít naproti specifickému potenciálu každého z nich a přistupovat férově ke všem bez výjimky.

Neusínáme na vavřínech

Aby zákazníkům mohli poskytovat ty nejlepší služby, neustále přemýšlí o tom, jak se zlepšovat. Sledují trendy, vyhledávají nejnovější postupy a využívají moderní technologie k práci. Především ale umožňují profesionální a osobní růst zaměstnancům. Často se tak děje v prostředí vlastních školicích center uprostřed krásné přírody Milevska a Vysočiny. Zde se konají nejrůznější teambuildingové akce, na kterých si pracovníci mohou zostřit své schopnosti v prezentování, manažerských dovednostech či se třeba společně zaměřit na co nejetičtější poskytování služeb zákazníkům.

Nudu u nás nečekej

Nováčky nehází rovnou do vody, ale nejprve je učí plavat. Trainee program za svoji desetiletou existenci už zvládl mnoho bývalých účastníků vynést až na vysoké manažerské pozice, a tak jsou na něj i na ně náležitě pyšní. Trainee neustrne pouze na jedné pozici, ale dostane možnost vyzkoušet si práci i na dalších. Jde jim o to, aby měl každý možnost najít přesně to místo, které bude plně vyhovovat jeho schopnostem, dovednostem a zájmům.

Zlepšujeme svět kolem nás, kde se dá

Jako pojišťovna často pomáhají lidem, kteří se ocitli v těžké či nepříjemné životní situaci. Zkušenosti v tomto ohledu využívají i mimo pracovní prostředí, snaží se rozvíjet a podporovat rozmanité prospěšné projekty. Nadace Kooperativy se zaměřuje na české rodiny a snaží se díky grantům a podpoře příslušných odborníků zlepšit situaci českých rodin tam, kde se objevují problémy. Stejně tak spolupracují s centry, která cvičí asistenční psy či poskytují hipoterapii. Samotní zaměstnanci pak mají možnost aktivně se této pomoci zúčastnit během dobrovolnických dnů.

Vložit profil na své webové stránky

to_validate : společnost prošla validací, je viditelná pro všechny, ale zatím nebyla indexována