EUROSOFTWARE

Jirka Petřík, Product Manager

Poznej Jirku

Ve společnosti Eurosoftware pracuje celkem sedm let. Začínal na pozici vývojáře klientských aplikací a i když poté na krátkou dobu odešel nabrat nové zkušenosti jinam, nemohl odmítnout zajímavou nabídku pracovat jako produktový manažer v oddělení produktového vývoje. Tohoto rozhodnutí ani dnes nelituje, protože se naučil, jak řídit vývoj celého produktového portfolia, a má tak možnost pracovat s několika týmy skvělých lidí, kteří stojí za společnými úspěchy. Práce ho prostě baví a rozhodně by ji nevyměnil.

Díky naší práci mohou retaileři pracovat efektivněji.

Jirka Petřík, Product Manager

Product Manager

Michal Pflanzer, Test Manager

Poznej Michala

Do společnosti nastoupil jako Junior Tester v roce 2008, po dokončení studia na ZČU v Plzni. Díky svému nadšení pro testování a techniku se časem stal Senior Testerem, pak Operative group leaderem a nyní je na pozici Test Managera. Na práci v Eurosoftware je nejlepší to, jak je rozmanitá. Celkem zodpovídal za testování 11 projektů, přičemž každý byl jiný. První projekt byl pro Lidl, srdcový pro Adidas a nyní pracuje na projektu pro prodejce luxusního oblečení a doplňků.

Mimo samotné testování mám ještě na starost tým testerů.

Michal Pflanzer, Test Manager

Test Manager

Lukáš Klíma, Project Consultant

Poznej Lukáše

Těsně před nástupem do společnosti v roce 2015 se vrátil domů po dvou letech z Asie, kde pracoval v ekonomickém oddělení neziskové organizace a k tomu učil angličtinu, počítače a zeměpis na základních školách a na vojenské akademii. Práce pro Eurosoftware ho zaujala svým technickým zaměřením, které mu chybělo, a naučit se ho bral jako osobní výzvu. Začínal v oddělení Quality Assurance, odkud po nějaké době přešel do consultingu. Po práci v neziskovce neplánoval nastoupit do tak velké firmy, ale nakonec je rád, že k tomu došlo.

Baví mě výzvy a zároveň rád komunikuji s lidmi.

Lukáš Klíma, Project Consultant

Project Consultant

Sledovat!

Osudové setkání při opravě Trabanta

Rainer Gläß a Stephan Kronmüller se setkali v devadesátých letech při opravě trabanta. Společně nakonec dokázali ale mnohem víc. V Sasku dali vzniknout tehdy malé společnosti GK Software, která se zabývá vývojem softwaru pro maloobchod. Příliv čerstvé energie a kreativity v podobě absolventů ZČU napomohl v roce 1997 založení společnosti Eurosoftware v Plzni. Se ZČU je tak neustále pojí velice úzké vazby. Dnes už se zdá úsměvné, že prorazit na trh s využitím tehdy nového programovacího jazyka JAVA, v němž svou kariéru odstartovali, byl ve své době neskutečně inovativní a odvážný krok. Ale vyšlo to, díky čemuž dnes vytváří ty nejpokročilejší softwarové aplikace pro retail klientům z celého světa. Těmi jsou například Adidas, Aldi, Edeka, Hornbach, JYSK, Lidl nebo Tchibo.

Business s jistou budoucností

V Eurosoftware zajišťují kompletní pokladní softwarová řešení pro maloobchodní, lokální i globální řetězce. Jejich hlavní činností je tvorba pokladních systémů, což obnáší mimo jiné i zajišťování funkčního propojení pokladních systémů s periferními záležitostmi, jako jsou digitální váhy, scannery čárových kódů nebo třeba mobilní pokladny. Dále s tím souvisí také systémy mapování pohybu zboží od skladu až po samotnou prodejnu a systémy, které propojují data z centrály, jako jsou například slevy, s jednotlivými pokladnami. Zabývají se i systémy propojení pokladen jednotlivých poboček tak, aby se dal zjistit aktuální stav zboží i na ostatních prodejnách. Hrají si ale i s pokročilejšími technologiemi, snaží se tak s předstihem rozpoznat budoucí trendy vývoje. Nyní se věnují vývoji aplikací s využitím virtuální reality či kinectu. Jelikož je retailerů po celém světě velké množství a každý z nich potřebuje dříve či později nějakým způsobem nastavit svůj pokladní systém, je jedním z hlavních benefitů jejich práce bezesporu jistota, kterou do budoucna nabízí.

Firemní kulturu budují zaměstnanci

Ve firmě si zakládají na rodinné atmosféře, kterou se jim daří díky jejich zaměstnancům udržovat i přesto, že rostou jako houby po dešti. V tuto chvíli je jich už víc než 200, ale stejně si tu stále všichni tykají. Firemních akcí sloužících k upevnění kolegiálních vztahů nabízí celou řadu, snaží se ale hlavně, aby tyto aktivity iniciovali co nejvíce samotní zaměstnanci. Nechtějí je nutit do něčeho, o co by neměli zájem. Lepší je, pokud se sami shodnou, co by se jim líbilo. Sponzorují například partu kluků, kteří jezdí závodně na kolech, běhají závody a připravují nové sportovní centrum s celou řadou dalších sportovních aktivit přímo pod kancelářemi. Stejné je to také například s firemními jazykovými kurzy. Otevírají se vždy takové, o které je zájem. Aktuálně se mohou jejich zaměstnanci rozvíjet v angličtině, němčině a španělštině, přičemž právě o španělštinu se projevil nedávno největší zájem.

Vložit profil na své webové stránky