EFFIIS

EFFIIS

  • Connected Objects, SaaS / Cloud Services, Software
  • Prague
  • View website

Michal se v oboru IT pohybuje od roku 2003. Postupem času prošel velkými i malými IT společnostmi a vždy se věnoval obchodu. Prodával služby, SW, HW a už od roku 2003 byl zaměřený na SAP. Důležitým milníkem byl pro Michala rok 2006, kdy založil se svým obchodním partnerem společnost EFFIIS. Od roku 2016, kdy se jejich cesty rozešly, je jediným majitelem této společnosti.
Michal ale není jen obyčejný šéf, má srdce na správném místě a podporuje své zaměstnance nejen při práci, ale i v soukromém životě. Naposledy třeba přispěl nemalou částkou na speciální jízdní kolo pro nemocnou dceru právě jednoho z kolegů. Když má volno, rád si užívá horskou turistiku, jezdí na kole a v zimě se věnuje zimním sportům.

Klárka nastupovala před pár lety do EFFIIS na pozici konzultanta MM. Postupně dělala částečnou projektovou podporu a nakonec se vypracovala až na projektového manažera. Stará se nejen o externí klienty, ale i o interní projekty a aplikace v rámci společnosti. V EFFIISu ji drží, kromě jiného, možnost určit si směr, kterým chce jít, má volnou ruku v organizaci času a třeba taky to, že může debatovat u ranní kávy s kolegy. A co ve volném čase? Když už relax, tak bezpochyby aktivní. Nebojí se při rekonstrukci domu postavit k míchačce s lopatou v ruce, ale má taktéž srdce zapáleného cestovatele.

K IT se dostal už při studiu vysoké školy. Přivydělával si tehdy jako obsluha sálového počítače v Jihočeské energetice. Postupem času se z nekvalifikované síly stal programátor, pak analytik a programátor a nakonec zakotvil v roli konzultanta SAP. Od roku 2006, kdy byl jedním z prvních zaměstnanců EFFIIS, je stále v roli konzultanta, dnes však už v úrovni seniora. Nikdy by si nepomyslel, že se karty obrátí a Jihočeská energetika (po změnách majitelů a několikerém přejmenování) se po více než deseti letech stane jedním z jeho klientů. Ve volném čase si dopřává aktivní odpočinek. Věnuje se například focení letadel na evropských leteckých dnech, cestuje jako věrný fanoušek s hokejovým klubem Motor České Budějovice, anebo jednoduše sportuje – turistika, běžky, kolo…

Jeho kariéra v SAPu začala ještě v Košicích, kde se během studia na univerzitě - trochu omylem, trochu náhodou – ocitl jako ABAP programátor v jedné energetické firmě. Navzdory tomu, že pracoval na projektech po celé Evropě, se úkoly časem začaly opakovat a jeho odborný růst stagnovat. To ho přimělo změnit zaměstnání a při té příležitosti i zemi. Nakonec skončil, s mezipřistáním, v Praze v EFFIISu, který mu, jako menší firma, umožnila rozvíjet se směrem, který si zvolil sám. On toho využil a k ABAPu si přibral integrace. Avšak ani to mu nestačilo a postupně, tím jak se vyvíjely technologie a SAP je postupně adoptoval, spolu s několika kolegy založil EFFIIS Cloud - samostatné cloudové oddělení. Tahle práce je jeho koníčkem, avšak nejenom prací je člověk živ, a proto velmi oceňuje přístup EFFIISu i v tom, že pokud je potřeba, tak dokáže pomoci i jinak. Příkladem je sponzorování plaveckého klubu dcery, nebo nemalý příspěvek na lehokolo pro postiženou dceru.

IT je součástí jeho života odjakživa. Jeho otec byl nadšenec do počítačů, a proto měli doma všechno možné. PMDčka, dvaosmšestky, třiosmšestky, čtyřiosmšestky, první Pentium a tak dále. Po vysoké škole tři roky pracoval ve firmě, kde se dost řešily technologie okolo SAPu. Začalo ho však lákat větší město a vyhrála Praha. Pracovních nabídek bylo víc. Na doporučení známého se seznámil s EFFIIS, který z toho vyšel nejlíp a od té doby je jeho součástí. Na EFFIIS ho baví hlavně rozmanitost, flexibilita, rodinná atmosféra a trochu punk, který v korporátě nezažije.

Člověk si tu může pěkně vychytat work-life balance. U Petera to například znamená, že má čas věnovat se i kapele a Muay Thai. Když není zrovna lenivý, tak si to dá do kanclu na biku. Ze Žižkova okolo Vltavy a Modřanské rokle – parádní trasa.

Prezentace

EFFIIS je poradenská společnost poskytující konzultační a programátorské služby v oblasti SAP více než 15 let. Má zkušenosti s implementačními a rozvojovými projekty SAP u klientů v oblasti logistiky, chemického a potravinářského průmyslu, ve státní správě, farmacii a nebo také v utilitních společnostech. Jejich know-how spočívá ve vývoji vlastních řešení. Jsou hrdí na to, že klientům dodávají produkty šité na míru a následně je propojují s okolními systémy.

Co hledají

EFFIIS hledá profíky v oblasti SAP, kteří budou společně s ostatními sdílet nadšení a zápal pro věc, znalosti a zkušenosti, kteří umí naslouchat a zajímají se o potřeby klientů. Lidi, kteří ocení čas na inovace a budou aktivně vyhledávat nová a neotřelá řešení. Kolegy, kteří když narazí na problém, se dokážou zatnout a vyřešit ho, anebo pomůžou jiným. Zkrátka parťáky, se kterými bude nejen radost pracovat, ale i společně růst. Ať už jako tým, nebo jako firma.

Hodí se vědět

EFFIIS ale není jen o práci. Tato parta zažívá pravidelně i kopec zábavy, ať už se jedná o teambuildingy v přírodě, fotbálek ve společenské místnosti, anebo jen rychlé ranní setkání "na stojáka" u kafe. Rádi diskutují o všem možném - od práce až po dobré rumy. Své zaměstnance si hýčkají různými benefity, třeba až šesti týdny dovolené, zvýhodněnými mobilními tarify, občerstvením, nebo relax zónou v zahradě. Zkrátka - zakládají si na lidském přístupu.

Vložit profil na své webové stránky