Continental

Continental
Continental

Nejnovější nabídky práce

V tuto chvíli tu nejsou žádné nabídky, zkuste to znovu za pár dní!

Continental
Continental
Continental

Dynamika a technologický rozvoj automobilového průmyslu je to, co mě na mé práci baví nejvíce.

Tomáš Vondrák, Ředitel závodu

Continental
Continental
Continental
Continental
Continental
Continental
Continental

Úspěchy členů mého týmu mi dělají radost každý den.

Jakub Hamerník, Focus Factory Industrial Engineering Manager

Continental
Continental
Continental
Continental
Continental
Continental
Continental

V Continentalu jsem chtěl tak moc pracovat, že mi bylo ze začátku jedno, jakou pozici tady budu zastávat.

Tomáš Gargulák, ContiSeal Processing Manager

Continental
Continental
Continental
Continental

Sledovat!

Kola, kličky, převody

V Continentalu se zabývají hlavně výrobou. Závody mají po celém Česku, konkrétně v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Horšovském Týně, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě a Trutnově. Když se řekne Continental, většina lidí si představí nejspíše pneumatiky, mají toho na starost ale mnohem víc. Výroba je rozdělena do pěti divizí, které spadají oblastí gumárenství, automotive nebo pohonných jednotek. Vyrábí řídicí jednotky motorů, převodovek a dalších systémů, interiérovou elektroniku, dveřní moduly, klíčky, brzdové posilovače, ostřikovací systémy, rotační ventily a moduly pro recirkulaci výfukových plynů, aktuátory a další věci, které běžně najdete v osobních i nákladních automobilech.

Continental Powertrain

V divizi Powertrain pokládají základy pro změny v oblasti pohonných technologií. Vyvíjí a vyrábí efektivní systémová řešení pro pohonné jednotky automobilů s cílem optimalizovat spotřebu paliva. Na starost to mají závody ve Frenštátě pod Radhoštěm a v Trutnově. Vývojové centrum v Ostravě zase vyrábí vstřikovací a řídicí systémy, technologie pro dodatečné zpracování výfukových plynů a systémy pro hybridní a elektrické pohony.

Continental Automotive

V závodě v Brandýse nad Labem je zastoupena divize, která řeší elektroniku uvnitř automobilu, jako jsou například palubní přístroje, ovládací panely a zábavní či informační systémy. Vozidlo budoucnosti vidí jako partnera, který je inteligentní, uživatelsky přívětivý a pomocí chytrých technologií maximálně ulehčuje život řidiči. Tato vize s názvem „Always on“ se prolíná celým vývojem i výrobou. Druhou divizí, spadající do oblasti automotive, je Chassis & Safety. Patří sem závody v Jičíně a Adršpachu, kde vyvíjejí a vyrábí aktivní i pasivní systémy řízení bezpečnosti a technologie podporující dynamiku vozidel. Najdete tady vše od systémů řízení brzd, pokročilých asistenčních systémů až po senzory airbagů a trysky pro čištění předního skla či světlometů.

Continental Rubber

V Continental Rubber mají dvě divize – pneumatiky a ContiTech. Co se týče výroby pneumatik, řadí se k technologickým průkopníkům. Vyrábí je v závodech v Otrokovicích, a to jak pro osobní, nákladní, užitková, průmyslová vozidla a autobusy. V Horšovském Týně i Otrokovicích pak vyrábí vulkanizační formy pro výrobu pneumatik a lamely technologií 3D tisku. V jejich sortimentu mají i takové lahůdky, jako je pneumatika do běžného provozu, která vydrží jízdu rychlostí až 360 kilometrů v hodině, a je právem zapsána v Guinessově knize rekordů. V divizi ContiTech, kam patří jejich závod v Ostravě, vytváří pásové dopravní systémy pro automobily a zemědělské a průmyslové stroje. Dále systémy dopravních pásů pro přepravu materiálů, nerostných surovin a kapalin nebo technické a dekorativní povrchové materiály z plastu pro vozidla a pro interiéry.

Sdílí know-how

Know-how sdílejí napříč zeměmi i kontinenty. Je zcela běžné, že odborníci z řad techniků i technologů jezdí předávat své zkušenosti do některých ze sesterských závodů, které sídlí ve více než 60 zemích světa. V zahraničí takhle stráví zpravidla tři až dvanáct měsíců. Před nedávnem třeba pomáhali kolegům v ruské Kaluze rozjíždět od píky jednu z gumárenských technologií. Při delších pobytech pomáhají celému „Ramp-up týmu“, jak tyto odborníky nazývají, s jejich relokací, a třeba i s přesunem jejich rodin.

Pneumatikové speciály

Mezi pneumatikami mají i pár lahůdek pro opravdové fajnšmekry. Jednou z nich jsou ručně vyřezávané pláště, které vytváří designovou oranžovo-červenou kombinací. Tyto pneumatiky sice nejsou do běžného provozu, ale na pár autosalonech už udělaly pěknou parádu. Co se v provozu rozhodně neztratí, jsou pneumatiky s pokročilou technologií. Technologie ContiSilent sníží hluk v interiéru až o 9 dB a technologie ContiSeal sama zacelí defekt pneumatiky o průměru až 5 mm.

Vložit profil na své webové stránky