ComAp

  • Electronics / Telecommunications, Software
  • Praha 7, Brno, Košice, Liberec, Praha, Praha 18, Praha 9
  • www.comap-control.com
  • Rok založení

    1991
  • Zaměstnanci

    400

Můj první dojem byl, že takhle vypadá zdravá firma, a to se nezměnilo.

Honza Podlipný

Hardware Manager

Mám hromadu koníčků. Work–life balance tu funguje úžasně.

Adéla Bláhová

R&D Management Assistant and Certificate Coordinator

V práci si užiju hodně nevšedního cestování.

Milan Matějka

Senior Technical Support Engineer

Sledovat!

Opravdu sebevědomé systémy řízení

V jednoduchosti se dá říct, že ComAp vytváří inteligentní řídicí systémy pro primární i záložní zdroje energie a příslušný software. Vyvíjí i produkty, které se zaměřují na ochranu elektrických sítí, řídicí systémy na pohyblivá vozidla, ať už nákladní auta do dolů, nebo posunovací stavební stroje a mnoho dalšího. Mají dvanáct poboček a celosvětově více než 400 zaměstnanců, přes 100 špičkových odborníků vývoje a výzkumu a přes 200 produktů. Ačkoli už dnes působí globálně, vznikli v ČR, a to v roce 1991. Stojí za nimi tedy více než 29 let zkušeností.

S lokálním feelingem globálně

Za posledních několik let ComAp hodně vyrostl. Z malé firmy rodinného charakteru se stala dynamicky rostoucí společnost, v tuto chvíli s více než čtyřmi sty zaměstnanci. Zaměstnanci pražské centrály přesto potvrzují, že firma si v sobě něco rodinného stále nese, alespoň v jednotlivých týmech. Nabízí vyvážený mix korporátní a rodinné firemní kultury. Už nejsou úplně nejmenší, ale všechna rozhodnutí se dělají „v baráku“, tedy bez zbytečné byrokracie. Pro neformální prostředí hovoří i spousta přátelství, která mezi kolegy vznikají. Dohromady se dalo dokonce i několik manželských párů.

Kanceláře navržené zaměstnanci

V srpnu 2016 přiměl ComAp jejich růst ke stěhování do větších prostor v Holešovicích. Do návrhu a zařizování nové budovy již od začátku zapojili zaměstnance. Architektka s nimi intenzivně komunikovala jejich individuální požadavky a přání. Díky tomu vypadá každé oddělení trochu jinak a prostor sjednocují kuchyňky a relax roomy. Tým hardwaru si vybral třeba specifické stoly, blízké sousedství laboratoře i skladu materiálu. Budoucí pracovní místa se také testovala a zaměstnanci mohli hlasovat pro své favority například mezi židlemi. Kanceláře počítají také s dalším růstem firmy. I proto získaly cenu v soutěži Zasedačka roku v kategorii Kanceláře pro budoucí výzvy.

CSR sportovně a společně

V oblasti CSR aktivit je ComAp v prvé řadě věrný sportovnímu duchu, který ve firmě vládne. Podporují dlouhodobě tým hendikepovaných florbalistů. Další aktivita je soustředěna kolem Vánoc. Na recepci mají vždy stromek splněných přání pro děti z některého z Klokánků. Dárky pak odváží těsně před Štědrým dnem a obvykle naplní celou recepci. Chtějí, aby se na CSR aktivitách podíleli i zaměstnanci, proto je každý rok nechají navrhnout neziskové organizace nebo projekty, které napříště podpoří.

Vložit profil na své webové stránky