CBRE

  • Commercial Real Estate, Residential Real Estate
  • Praha, Karlovy Vary
  • www.cbre.cz

Terka Míková, Consultant

Seznam se s Terkou

V CBRE je od samého počátku. Začínala jako asistentka oddělení pronájmu a po půl roce přebrala část agendy týkající se pronájmu. Její běžný pracovní den zahrnuje převážně komunikaci s klientem prostřednictvím e-mailů a po telefonu. Chodí také po prohlídkách a ukazuje svým klientům vhodné prostory k pronájmu. Jejím velkým a také hlavním klientem je zahraniční investiční fond, kterému se stará o cca 120 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor. Tohoto klienta zastupuje při jednáních s nájemci a reportuje mu, jak to s pronájmem prostor vypadá. 

Největší odměnou je slyšet od klienta, že beze mě by to nešlo.

Terka Míková, Consultant

Consultant

Jakub Štěpán, Associate Director

Seznam se s Jakubem

V CBRE začal pracovat před více než 11 lety, kdy zde sbíral první pracovní zkušenosti při studiu na vysoké škole. Hned po škole nastoupil do oddělení oceňování nemovitostí. Začínal s drobnými úkoly, zaškoloval se a postupně dostával stále více odpovědnosti a vlastních klientů. Pracuje v týmu s dalšími pěti kolegy. Každé ráno začínají meetingem, kde si předají instrukce a rozdělují úkoly tak, aby den co nejefektivněji využili. Zbytek pracovního dne se zpravidla nese v duchu schůzek s klienty, kontroly jednotlivých výstupů od kolegů nebo inspekce nemovitostí.

Jeden klient, devět zemí a dvě stě projektů. I to jsou výzvy, které jako odhadci zdoláváme.

Jakub Štěpán, Associate Director

Associate Director

Martin Machala, Senior Investment Analyst

Seznam se s Martinem

Jeho úkolem je provést klienta procesem prodeje nebo nákupu komerční nemovitosti v oblasti retailu, kanceláří, industrialu a hotelů. Zpravidla pracuje na více projektech současně, a to vyžaduje koncentraci a smysl pro detail. V případě zastoupení klienta při prodeji nemovitosti připravuji marketingové materiály, které pomáhají budovu prodat za nejlepších podmínek, a zároveň ji uvádí na trh. V případě nákupu je jeho práce více analytická. Snaží se o objektu dozvědět maximum informací a přednést kupujícímu, jakou má budova budoucí výnosnost. Ať stojí na té, či oné straně, jeho práce končí vždy v momentě, kdy je nemovitost převedena na nového majitele.

Práce v CBRE je nejrychlejší a nejefektivnější cesta, jak proniknout do světa real estate.

Martin Machala, Senior Investment Analyst

Senior Investment Analyst

Simona Šedivá, Project Manager

Seznam se se Simonou

V CBRE vede tým juniorních projekt manažerů. Snaží se jim předat maximum zkušeností, které za léta v CBRE nasbírala. Společně pracují na několika projektech najednou. Zpravidla buď zastupují klienta v komunikaci s dodavateli, nebo přímo zaštiťují dodávku všech částí kancelářské vestavby. Od architektonického návrhu přes projektovou dokumentaci a stavební práce až po vybavení nábytkem. Čas tráví jak v kanceláři, tak přímo na stavbě nebo v showroomech, kde vybírají vhodné materiály i vybavení.

Spokojený klient je pro mě nejlepší odměna.

Simona Šedivá, Project Manager

Project Manager

Radka Skoumalová, Senior Marketing Specialist

Seznam se s Radkou

V CBRE organizuje veškeré akce pro klienty i zaměstnance. Na konci roku s nadřízenou sestaví kalendář akcí, kde se objevují různě velké události. Jednak jsou to menší eventy pro zaměstnance, ale i velké akce jako je teambuilding nebo vánoční večírek. Žádný plán ale nikdy nefunguje na 100 %, a tak se i stane, že se v průběhu roku objeví nečekaná akce. Jako třeba když v roce 2019 slavili 20 let působení na českém trhu a pár měsíců předem se dozvěděla, že dorazí CEO z L.A. To, na co by normálně potřebovala půl roku, zvládla zorganizovat za necelé dva měsíce.

Lidé, kteří u nás pracují, v kombinaci s příjemným pracovním prostředím tvoří místo, kam chodím opravdu ráda.

Radka Skoumalová, Senior Marketing Specialist

Senior Marketing Specialist

Sledovat!

Zelení nejen logem

Jsou největší realitní a investiční společností na světě. Klientům nabízí širokou škálu služeb, počínaje správou majetku, pronájmem, prodejem i oceňováním nemovitostí, transakčním a projektovým řízením a konče hypotečními službami, strategickým poradenstvím a dalšími integrovanými službami. Praha je krásné město a díky investicím do renovací budov má potenciál krásným zůstat. Skrze pozici na trhu jsou si vědomi i nemalé odpovědnosti vůči společnosti a snaží se, aby měl byznys pozitivní dopad. Myslí na udržitelnost a třídění odpadu je pro ně naprostý základ. 

Zpátky do školy

V rozvoji a interním vzdělávání zaměstnanců se jim osvědčil systém podobný tomu vysokoškolskému. Není se čeho bát, nesedí se u nich v lavicích. V zimním a letním semestru se vzdělává vždy ve čtyřech různých oblastech. V kurzech zaměřených na hard skill je třeba angličtina nebo práce s MS Office a Office 365. Soft skills jsou rozdělené podle úrovní a orientují se například na leadership, obchodní dovednosti nebo vyjednávání. Své know-how mezi sebou sdílí i jednotliví kolegové a v rámci pravidelných prezentací si vzájemně předávají znalosti z různých oblastí. 

Mají vlastní parlament

Jsou si vědomi toho, že negativní zpětná vazba či kritika se nejvyššímu vedení neříká úplně snadno. Často si tak lidé postěžují jenom mezi sebou, nic se nezmění a v týmu vládne negativní atmosféra. To nechtějí, a proto mají Employee parlament. Ten pravidelně naslouchá, co ostatní v týmech trápí, a na každý rok si dají za cíl tři věci, které se pokusí změnit. Veškeré podněty ke změně řeší se členy boardu a jsou v pravidelném kontaktu také se zaměstnanci, které o vývoji informují. 

Flexibilita je baví

Každý má jiný denní rytmus, a to respektují. Sedět v práci přesně od devíti do šesti je dnes trochu přežitek. Nezajímá je čas v docházce, ale výsledky a odvedená práce. Nemají pevně daná pracovní místa. Pokud zrovna není někdo z HR, IT nebo financí, může židle střídat podle nálady. V případě, že to povaha práce umožňuje, podporují i využívání home office nebo třeba coworkingových center. Více než 70 % týmu tvoří ženy. A nejen ony nejvíce oceňují, že nemají problém se zkrácenými úvazky a kousek od kanceláří je firemní školka, kde pohlídají i děti mladší tří let.

Vložit profil na své webové stránky