This position is no longer available.

Compliance Officer

Permanent contract
Prague
Salary: Not specified
No remote work

BNP Paribas Cardif

Interested in this job?

jobs.faq.title

The position

Job description

Bavila by Vás analýza legislativy a interních skupinových požadavků, zjišťování oblastí ke zlepšení, podpora v nastavování procesů v souladu s regulatorními a interními požadavky a poskytování Compliance poradenství?
Je pro Vás výzvou zajímavá a nejednotvárná práce umožňující profesní rozvoj?
Do našeho malého Compliance týmu hledáme kolegyni nebo kolegu, která/ý se bude aktivně zajímat o své okolí, pro kterou/kterého je přirozeností hledat řešení a aktivně nabízet podporu v naplňování legislativních požadavků a skupinových standardů. Vlastní nápady na zlepšování procesů jsou vítané!

Náplň pracovní činnosti

  • Kontrola souladu činností společnosti s obecně závaznými právními předpisy a interními skupinovými pravidly v rámci Compliance agendy, kam spadá mj. řízení rizik v oblasti finanční bezpečnosti (např. boj proti praní peněz a financování terorismu; soulad s mezinárodními finančními sankcemi a embargy; boj proti korupci a úplatkářství), ochrany zájmů klienta (např. vyřizování stížností klientů, které jsou v kompetenci oddělení Compliance; dohled nad kvalitou procesů v oblasti distribuce pojištění), profesní etiky, apod.
  • Poskytování konzultací a poradenství ve svěřených oblastech Compliance agendy.
  • Kooperace při udržování a dodržování interních směrnic.
  • Implementace nových regulatorních a interních skupinových požadavků do procesů společnosti.
  • Spolupráce na implementaci skupinových i lokálních projektů.
  • Analýza rizik, identifikace slabých míst, navrhování akčních plánů a monitoring nápravných opatření.
  • Spolupráce při reportingu a při pravidelných a ad-hoc skupinových kontrolách a auditech zaměřených na Compliance rizika.
  • Sledování aktuálního vývoje legislativy a regulace.
  • Podpora při školení zaměstnanců.
  • Spolupráce s týmy napříč společností.

Váš profil

  • Pochlubíte se ukončeným VŠ vzděláním (ideálně v oboru práva či ekonomie, ale není podmínkou).
  • Máte zkušenost v oblasti Compliance.
  • Výhodou může být praxe v oblasti pojišťovnictví či bankovnictví.
  • Orientujete se v problematice finanční bezpečnosti a v souvisejících právních předpisech.
  • Domluvíte se bez větších problémů anglicky a plynule česky / slovensky.
  • Jste spolehlivý a komunikativní člověk, který se nebojí zeptat a má chuť učit se.
  • Vaší předností je také zájem hledat nejlepší možná řešení a koncensus, pracovat samostatně, ale také v týmu.

Nabízíme

  • Zajímavou a různorodou práci, při které se nebudete nudit a budete moci využít vlastní nápady a iniciativu.
  • Možnost pracovat v dynamickém a profesionálním týmu v mezinárodní společnosti se silným zázemím.
  • Flexibilitu v podobě pružného pracovního týdne, kdy si volíte začátek a konec své pracovní doby.
  • Širokou škálu zajímavých benefitů (5 týdnů dovolené, sick days, za rok 14 000 bodů do Cafeterie na kulturu, sport, vzdělávání a jiné aktivity; stravenky, štědrý příspěvek do penzijního pojištění, atd).
  • Možnost učit se od odborníků ve svých oblastech, těšit se u nás můžete na odborné i soft tréninky. Nabízíme také programy pro talenty nebo možnost zúčastnit se dobrovolnických CSR aktivit.

Benefits

  • Bonusy/prémie
  • Mobilní telefon
  • Sleva na firemní výrobky/služby
  • Notebook
  • Příspěvek na penzijní/životní připojištění
  • Flexibilní začátek/konec pracovní doby
  • Stravenky/příspěvek na stravování
  • Dovolená 5 týdnů
  • Vzdělávací kurzy, školení
  • Kafetérie
  • Občerstvení na pracovišti
  • Příspěvek na sport/kulturu/volný čas
  • Příspěvek na vzdělání
  • Zdravotní volno/sickdays
  • Možnost občasné práce z domova

Want to know more?