Tato pozice již není k dispozici.

Systémový inženýr/ka vlakových zabezpečovačů

Plný úvazek
Pilsen
Plat: Neuvedeno
Žádná práce na dálku

Siemens
Siemens

Pozice

Popis pozice

Co Vás tedy čeká a jakým oblastem se budete věnovat?

Převezmete zodpovědnost za návrh konceptů zabezpečovacích systémů ve vozidle. Zároveň budete garantem správné realizace.
Mezi Vaše činnosti tak bude patřit:

  • vyjasnění elektrického a mechanického rozhraní s kolegy u nás i v zahraničí
  • implementace požadavků a s tím spojená komunikace s dodavateli
  • podpora při validaci systémů v laboratoři a přímo na vozidle/při homologaci
  • termínové a nákladové plánování na projektu a jeho dodržení
  • zodpovědnost za jednotlivé milníky projektu včetně FAI

Bez čeho se u nás neobejdete:

  • vysokoškolské vzdělání technického směru, uvítáme elektro zaměření
  • máte zkušenosti s vývojem SW pro řízení v reálném čase a s přenosy řídicích dat po komunikačních sběrnicích
  • domluvíte se anglicky nebo německy (podpoříme kvalitní jazykovou výukou)
  • práci Vám usnadní porozumění elektrickým schématům
  • znalost techniky železničních vozidel, ideálně z oblasti bezpečnostních systémů výhodou

Na co se u nás můžete těšit:

  • možnost spoluvytvářet nejmodernější vozidla pro celý svět – netvoříme „do šuplíku“
  • systematická podpora expertního rozvoje
  • špičkově vybavené pracoviště a laboratoře
  • odměna za nástup ve výši 50.000 Kč
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizujete (mezi 10-14 hod. byste měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života (v případě práce z domova příspěvek 100Kč/den)
  • firemní mateřská školka v blízkosti pracoviště (Praha/Ostrava)
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžete využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii

A to není vše. Jaké další benefity Vás čekají? Klikněte zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity

Kde najdete naše kanceláře? V blízkosti metra Stodůlky v Praze / v centru Plzně na Anglickém nábřeží.

Pokud je Vám blízké téma udržitelné dopravy a moderních řešení s ní spojených, jste naším člověkem!

Siemens Mobility je již více než 160 let lídrem v oblasti udržitelných, spolehlivých a bezpečných dopravních řešení. V ČR máme přes 700 zaměstnanců. U nás se také nachází globálně druhé největší vývojové centrum kolejových vozidel (přes 350 kolegů). Pracujeme na projektech do celého světa od definice požadavků, přes vývoj SW/HW a mechaniky, řešení průřezových témat, a to na úrovni celého vozidla.

Každý den ovlivňujeme životy statisíců cestujících. Naším plně automatizovaným metrem se můžete projet ve Vídni, vysokorychlostním vlakem pak např. na přímém spoji mezi Londýnem a Amsterdamem. S nejrychlejší lokomotivou světa Taurus se často můžete potkat i na české železnici.

Mezi aktuální projekty patří vybudování kompletní železniční infrastruktury a dodávka dálkových i vysokorychlostních jednotek pro Egypt ("Suez na kolejích"). Zabýváme se ale i tématy jako je bateriový či vodíkový zdroj pohonu, autonomní řízení a s tím související funkční bezpečnost.

Nemáte připravený CV nebo Vám chybí více informací? ♀️♂️ Kontaktujte mě na jana.holasova()siemens.com nebo zde: www.linkedin.com/in/janaholasova, kde sdílím více k aktuálnímu dění a projektům u nás. Ráda si Vás přidám do sítě kontaktů i pro případnou budoucí spolupráci!

Benefits

  • Bonusy/prémie
  • Příspěvek na dovolenou
  • Mobilní telefon
  • Sleva na firemní výrobky/služby
  • Notebook
  • Příspěvek na penzijní/životní připojištění
  • Flexibilní začátek/konec pracovní doby
  • Stravenky/příspěvek na stravování
  • Vzdělávací kurzy, školení
  • Kafetérie
  • Firemní školka
  • Občerstvení na pracovišti
  • Příspěvek na sport/kulturu/volný čas
  • Možnost občasné práce z domova
  • Firemní akce

Chcete se dozvědět více?

Tato volná pracovní místa by vás mohla zajímat!

Tyto společnosti rovněž nabírají pracovníky na pozici "{profese}".