Tato pozice již není k dispozici.

Mentor/ka pro ohrožené děti a mládež - dobrovolnictví

Dobrovolnictví
Prague
Plat: Neuvedeno
Počáteční datum: 10. října 2020
Žádná práce na dálku

Lata - programy pro mládež a rodinu, z. ú.

Pozice

Popis pozice

Do Laty přichází dospívající a mladí lidé, kteří postrádají někoho, kdo by je provázel na cestě ve chvílích, kdy se zrovna nedaří a s kým by se mohli naučit takové situace lépe zvládat. Někoho, kdo není ani rodič, spolužák, sociální pracovník nebo psycholog, ale je prostě starší parťák, je blízký, ale zároveň má odstup.

V programu Ve dvou se to lépe táhne jim takového parťáka do nepohody dokážeme najít – je jím dobrovolník, vyškolený mentor. Co může být tou nepohodou? Třeba když se nedaří zapadnout do kolektivu, trávení času rizikovým způsobem, dětství trávené v dětském domově či vzájemné neporozumění v rodině a nefungující vztahy.

Jak to funguje?
Naše dvojice, mentor a jeho parťák, se vídají pravidelně 1x týdně na 2-3 hodiny. Podnikají spolu různé aktivity od procházek přes sport, divadlo až po výlety. Přitom se však děje mnohem víc. Vzniká prostor pro důvěru a podporu. Dochází k vzájemnému obohacování a právě to u nás dobrovolníky i jejich parťáky baví! Mentory navíc umíme připravit a vést, naše programy mají za sebou 25 let praxe a pracovníci programu mají sami mentorskou zkušenost za sebou.

Požadavky na pozici

Požadavky

  • věk 18-30 let
  • aktuální pobyt v Praze
  • bezúhonnost (čistý RT)
  • ochotu spolupracovat dlouhodobě a zapojit se alespoň na jeden rok
  • účast na úvodním výcviku a doprovodných kurzech

Proces náboru

Vše začíná třídenním sebezkušenostním výcvikem. Podívej se na aktuální termín.

Pokud by ses do projektu rád/a zapojil/a, zašli svůj životopis a motivační dopis koordinátorce dobrovolníků Veronice Vodové na e-mail vodova@lata.cz. Co nejdříve ti zašle bližší informace a domluví se s tebou na úvodním pohovoru, který účasti na výcviku předchází.

Budeme rádi, když přijdeš na úvodní pohovor připraven/a, přečti si všechny informace o programu a třeba i příběhy dobrovolníků či články zde