Tato pozice již není k dispozici.

AKTUÁR - NEŽIVOTNÉ POISTENIE

Plný úvazek
Prague
Plat: Neuvedeno
Žádná práce na dálku

Generali Česká pojišťovna | Generali SK

Máte zájem o tuto nabídku?

Otázky a odpovědi ohledně nabídky

Pozice

Popis pozice

Kto sme a koho hľadáme

  • Tím neživotnej poistnej matematiky hľadá kolegu/kolegyňu na pozíciu Aktuár / Poistný matematik, ktorý/á už má za sebou pár skúseností a chcel/a by sa zapojiť napr. do činností súvisiacich s interným modelom v režime Solvency II, jeho využitím pri riadení spoločnosti a v IFRS17.
  • V rámci Skupiny Generali sme si ho vybudovali a je potrebné ho udržiavať, ďalej vyvíjať a prichádzať s novými nápadmi a vylepšeniami. Ponúkame skúsený otvorený kolektív, ktorý sa nezdráha zdieľať know-how, prácu v priateľskom prostredí aj medzinárodnú spoluprácu.
  • Na oplátku požadujeme rovnako otvorený prístup a dlhodobú spoluprácu.

Čo bude Vaša práca?

  • Analyzovať vývoj portfólia, interpretovať výsledky pre vedenie spoločnosti
  • Používať výsledky interného modelu pre interpretáciu ekonomických výsledkov spoločnosti podľa účtovných štandardov ako aj podľa trhovo konzistentného konceptu
  • Spolupracovať pri navrhovaní a implementácii nových postupov pre riadenie spoločnosti s využitím interného modelu
  • Aplikovať aktuárské metódy pre výpočet hodnoty rezerv, rizika rezerv a dopadov na kapitál
  • Modelovať výšku a frekvenciu škôd pre účely plánovania, výpočtu rizika poistného a pre analýzy a posúdenie primeranosti zaistného programu
  • Aktívne používať neživotné modelovacie programy Igloo a ResQ, modely v Excelu a ďalšie nástroje
  • Spolupracovať s ďalšími odborníkmi v rámci skupiny Generali

Čo by sme od Vás potrebovali?

  • VŠ vzdelanie so zameraním na matematiku, najlepšie poistnú matematiku alebo aktuársku vedu
  • Praktické skúsenosti v oblasti neživotnej poistnej matematiky
  • Bez slovenčiny alebo češtiny to nepôjde, potreba je aj angličtina aspoň na komunikatívnej úrovni
  • Pokročilé skúsenosti s Excelom, často ho používame a schopnosť vedieť si uľahčiť prácu pomocou makier pomôže
  • Analytické a logické myslenie je základ
  • Skúsenosti s prácou s databázami, napr. SQL prácu uľahčia, ale nie sú nevyhnutné
  • Schopnosť pracovať samostatne, ale i na tímových úlohách, a predovšetkým zodpovedne

Čo pre Vás máme?

  • Takto veľká a vekom zrelá poisťovňa predstavuje významné odborné skúseností, stabilitu a dáta
  • Medzinárodné prostredie skupiny Generali a pravidelnú spoluprácu so zahraničnými kolegami
  • Možnosť sebarealizácie, aplikácie vlastných nápadov a vylepšení
  • Ďalšie vzdelávanie a rozvoj, nemôžeme predsa zaspať na vavrínoch
  • Podporu skvelého tímu pôsobiaceho v Prahe a v Bratislave
  • Priateľskú atmosféru, vzájomnú výpomoc a podporu v tíme
  • Dobre dostupné a moderné pracovné prostredie, flexibilnú pracovnú dobu a využívanie home officu
  • Plne hradené stravné lístky - karta Ticket Restaurant (4,70 EUR/den), kvalitná káva v kanceláriách zadarmo:)
  • Extra dni volna – ročne 5 dní voľna navyše + nadštandardné voľno na výnimočné životné udalosti +DOBROVOĽNÍCTVO?
  • Príspevok na Multišport kartu
  • Zamestnanecké výhody a zľavy na všetky produkty skupiny Generali

Doplňujúce informácie

  • Pracovisko: Bratislava 4 – Lamačská cesta, nebo Praha 4 – Pankrác + veľká časť práce z domu
  • Nástup: Dohodou

Chcete se dozvědět více?

Tato volná pracovní místa by vás mohla zajímat!

Tyto společnosti rovněž nabírají pracovníky na pozici "{profese}".