Tato pozice již není k dispozici.

Vedoucí Data Governance

Plný úvazek
Budweis
Plat: Neuvedeno
Žádná práce na dálku
zkušenosti: > 3 roky

E.ON
E.ON

Pozice

Popis pozice

Do týmu Data Office hledáme zkušeného vedoucí/ho Data Governance. Tato pozice je zaměřena na definici, implementaci a správu programu Data Governance. Předmětem programu je rozvoj datové strategie s cílem výšení využitelnosti a hodnoty dat ve společnosti. S tímto jsou spojena témata jako měření datové kvality, nastavení datového vlastnictví napříč společností přes vybrané datové domény nebo rozvoj aplikací pro řízení a správu metadat. Novou/nového vedoucí/ho hledáme do Prahy, Brna nebo Českých Budějovic.

Co u nás budete dělat?

  • Definovat a rozvíjet program Data Governance v rámci celé společnosti E.ON.
  • Metodicky řídit program Data Governance s cílem zajistit konzistentní přístup při práci s daty.
  • Budete se spolupodílet na vytváření a řízení celopodnikového plánu správy dat se zaměřením na zajištění integrity a přesnosti dat v rámci celého svého životního cyklu.
  • Čeká vás spolupráce na definování datové strategie.
  • Nemine vás definování role a odpovědnosti související se správou dat, tj. zavést principy datových domén a jejich vlastnictví směrem k byznysu.
  • Dohlédnete nad vývojem metodiky a nastavováním procesů.
  • Do vaší agendy bude spadat také definování a řízení datové kvality.
  • Kromě toho bude implementovat nástroje pro správu dat, jako je datový katalog, MDM nebo RDM.
  • Počítejte také s tím, že budete poskytovat metodickou podporu byznysovým uživatelům.
  • Postaráte se o zajištění souladu správy dat s regulačními požadavky.
  • Ve vaší kompetenci také bude zajistit dodržování nastavených pravidel Data Governance.

Proč je fajn pracovat u E.ONu?

  • Nejspíš to zní jako klišé, ale jsme stabilní nadnárodní společnost. Nemusíte se bát, že za týden zavřeme nebo vám tři měsíce nepřijde výplata.
  • 5 týdnů dovolené je u nás samozřejmostí.
  • Domů nebudete odcházet jen s výplatou, ale i s příjemnými benefity.
  • Při významných životních nebo jiných událostech vám dáme placené volno i nad rámec zákoníku práce.
  • Přispějeme vám na penzijní připojištění, ale taky třeba na stravování.
  • Pracovní doba je u nás pružná. Někdy je nutné pracovat o trochu déle než obvykle, jindy je zas fajn odejít dřív.
  • Můžete se u nás vzdělávat, rozvíjet své schopnosti a profesně růst, kam až to půjde.

Zaujala vás tato pracovní pozice a přemýšlíte, kam poslat životopis?
Stačí kliknout na modré políčko Přihlásit se a vytvořit si online přihlášku v naší databázi. Ozveme se vám co nejdříve! Pokud máte nějaké dotazy, můžete se obrátit na: Rudolf Chudoba tel.602 227 220

Požadavky na pozici

Co by měl splňovat ideální kandidát?

Dokonalost k vašim vlastnostem patřit nemusí, ale bez některých kvalit se neobejdeme…

  • očekáváme relevantní zkušenosti na obdobné pozici (3+ let)
  • zkušenosti s řízením dat a správou dat berete jako samozřejmost
  • máte všeobecný přehled s vytvářením zásad, politik, standardů a metodik
  • máte předešlé zkušenosti s vedením nebo řízením komplexních projektů, zejména se zaměřením na data/Business Intelligence
  • kladete velký důraz v oblasti řízení týmu a práce; aktivní přístup a orientace na detail
  • vaší silnou stránkou jsou komunikační a prezentační dovednosti
  • po pracovní stránce jste spolehlivý, motivovaný a samostatný člověk, který je schopen koordinovat více projektů současně a spolupracovat s týmy napříč jednotlivými odděleními
  • můžete se pochlubit prokazatelnou schopností spolupracovat s byznysovými a doménovými vlastníky na prosazování a dodržování přístupů s cílem sjednotit sběr, sdílení a používání dat

Budeme nadšeni, pokud…

  • jste již působil/a v prostředí energetického průmyslu
  • ovládáte znalost principů Business Intelligence
  • jsou vám známé principy ETL a datových skladů
  • máte znalost jazyka SQL včetně praktického použití
  • vaší silnou stránkou jsou analytické dovednosti
  • máte předchozí zkušenosti s nástroji pro tvorbu reportů (např. PowerBI)