Continental

Continental

Financial Controller - Operations

  • Smlouva na dobu neurčitou
  • Ostrava

Společnost

Continental

Continental

  • Automotive

  • Ostrava

Společnost Continental Automotive Czech Republic s.r.o. je součástí německého koncernu Continental, který je jedním z pěti největších dodavatelů automobilového průmyslu. Závod v Brandýse nad Labem vznikl privatizací části státního podniku PAL v pražských Kbelích. V roce 1997 začala výstavba nové budovy závodu v průmyslové zóně v Brandýse nad Labem, kam se výroba z původních prostor PALu přestěhovala v roce 1998. V důsledku rostoucího množství vyráběných produktů a nedostatečných výrobních kapacit byla v roce 2008 část výroby přesunuta do nově postaveného závodu, také v Brandýse nad Labem.
V současné době se každý závod specializuje na jiný druh výroby. Ve starším z obou závodů se dnes vyrábí elektronika pro interiéry automobilů – zmínit můžeme např. radio-navigační systémy, autorádia, palubní přístroje či ovládací panely klimatizací. Nově postavený závod se specializuje na výrobu mechanických součástí palivových systémů, konkrétně palivových dopravních jednotek. Společnost je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu, neboť v současné době ve dvou závodech zaměstnávají téměř 1800 zaměstnanců. Jejich výrobky putují k zákazníkům do celého světa.

Popis pozice

Čísla, tabulky, reporty, finanční analýzy, každodenní komunikace v angličtině ... Zní Vám to už teď dobře? Pak čtěte určitě dále!

Náplň práce:
  • Operations controlling – monitoring finančních výsledků jednotlivých závodů Business Unit
  • Posuzování odchylek výrobních nákladů vůči stanovenému budgetu - práce s „variations reports“ a účast na „variations review“
  • Komunikace a spolupráce s Focus Factory/Plant controllery jednotlivých závodů a s dalšími controllingovými odděleními (Segment/Central Controlling)
  • Tvorba dalších reportů (meziroční srovnání finančních výsledků, start-up náklady a další reporting dle potřeby)
  • Podpora v oblasti material controllingu

Kdo jsme?
  • Výzkumné a vývojové centrum pro senzory a aktuátory (BU S&A) bylo založeno v roce 2008 ve Frenštátě pod Radhoštěm, od dubna 2014 má nové sídlo v Ostravě. V současné době se řadí mezi největší vývojové lokace koncernu Continental AG s globální působností. Mezi naše hlavní zákazníky patří přední výrobci automobilů a trucků jako jsou Daimler, GM, Audi, Scania, MAN, Cummins a další.
  • Z důvodu dalšího rozvoje našich aktivit v oblasti výzkumu a vývoje zejména senzorů hledáme zkušené i mladé odborníky s technickým vzděláním a zkušenostmi, kteří chtějí dále rozvíjet své odborné znalosti a mají chuť pracovat v R&D. Uplatnění u nás najdou projektoví manažeři, vývojoví a systémoví inženýři, konstruktéři, technologové, procesní inženýři, technici kvality,HW a SW developeři, test inženýři, technici laboratoří.

Co u nás získáš

  • Zázemí a know-how velké mezinárodní společnosti
  • Pružná pracovní doba 37,5 hod./týdně (fixní část 9.00 - 14.00 hod.)
  • Home office
  • 5 týdnů dovolené, Sick days
  • Profesní vzdělávání, talentové programy
  • Roční bonus
  • Příspěvek na dopravné, stravování, penzijní připojištění
  • Výhodné nabídky mobilních operátorů
  • Aktivní využití angličtiny v mluvené i písemné podobě
  • Moderní pracovní prostředí
  • Možnost parkování přímo před budovou
  • Firemní kultura podporující otevřenou komunikaci a spolupráci

Vítané zkušenosti

  • VŠ ekonomického směru (ekonomika, finance, účetnictví, controlling)
  • Pokročilá znalost AJ slovem i písmem
  • Pokročilá znalost MS Office (zejména Excel)
  • Výborné analytické myšlení a zaměření na detaily
  • Dobré komunikační dovednosti, orientace na týmovou spolupráci
  • Iniciativní přístup
  • Časová flexibilita
  • Přidat k oblíbeným
  • Sdílet na Facebooku
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na LinkedInu